Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Gdańsk: Dostępne karnety w autobusach i tramwajach

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-06-01 11:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZTM Gdańsk

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: Dostępne karnety w autobusach i tramwajach
fot. UM Gdańsk
Tylko 3-biletowe karnety, i tylko za odliczoną gotówkę, przy czym trzeba przestrzegać strefy buforowej przy kabinie kierowcy – od 1 czerwca wojewódzki inspektor sanitarny zgadza się na poluzowanie obostrzeń w komunikacji miejskiej ZTM.

W związku z rekomendacją Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej o przywróceniu sprzedaży biletów w pojazdach komunikacji miejskiej wszystkich organizatorów komunalnych wchodzących w skład MZKZG (pozytywna opinia Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, pismo w załączniku), od poniedziałku, 1 czerwca, od pierwszych porannych kursów, zostanie wznowiona sprzedaż biletów komunikacji miejskiej w sieci transportu organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

U kierującego pojazdem można nabyć wyłącznie karnety, i tylko za odliczoną gotówkę, w cenie: 12 zł/normalny i 6 zł/ulgowy. Każdy karnet zawiera trzy bilety: dwa jednoprzejazdowe i jeden jednogodzinny.

Zakup karnetu możliwy jest wyłącznie na przystanku. Aby kupić karnet należy wejść pierwszymi drzwiami pojedynczo do strefy buforowej, przy kabinie kierującego pojazdem. Za karnet należy zapłacić wyłącznie odliczoną gotówką. Kierujący pojazdem nie ma możliwości wydania reszty, dlatego gdański ZTM prosi o przygotowanie odliczonej sumy: 6 zł (monety o nominałach 1 zł, 2 zł, 5 zł) lub 12 zł (banknot 10 zł i monety 1 zł, 2 zł). Po transakcji należy opuścić strefę buforową i ponownie wejść do pojazdu przez najbliższe otwarte drzwi, celem kontynuowania jazdy. Niemożliwe jest kontynuowanie podróży w strefie buforowej, przy kabinie kierującego pojazdem.

Ze względu na konstrukcję pojazdu, zakup karnetu nie jest możliwy w tramwajach typu NGD99 (4 składy) i Bombardier (3 składy).

Docelowo, po wdrożeniu elektronicznego systemu sprzedaży biletu „Fala” spółki Innobaltica (zobacz tu), karnety na przejazdy komunikacją miejską nie będą już dostępne w sprzedaży u kierujących pojazdem.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5