Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk: Budowa wind na przystankach Odrzańska i Pohulanka przedłużona

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-11-16 16:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa DRMG

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: Budowa wind na przystankach Odrzańska i Pohulanka przedłużona
fot. DRMG
Na przystankach tramwajowych "Odrzańska" i "Pohulanka" trwa budowa nowych wind. Poprzednie zostały wyłączone z użytku ze względu na zły stan techniczny. Procedowany jest aneks przedłużający termin zakończenia prac do kwietnia przyszłego roku.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy dotyczył opracowania projektu, drugi natomiast rozbiórki starych szybów windowych, a w ich miejscu budowy nowych. Łącznie w ramach inwestycji realizowanych jest pięć wind – dwóch na przystanku Pohulanka i trzech na przystanku Odrzańska.

Zakładany termin zakończenia prac przypadał na koniec bieżącego roku. Niestety jednak wykonawca robót, z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych elementów związanych m.in. z odwodnieniem oraz usunięciem napotkanych podczas realizacji kolizji, złożył wniosek o przedłużenie terminu realizacji.

– Nie bez znaczenia dla terminu zakończenia jest również trwająca epidemia i wiążące się z nią opóźnienia w dostawach materiałów, czy brakach kadrowych. Z taką sytuacją boryka się obecnie wielumwykonawców – wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Obecnie przygotowywany jest aneks przedłużający termin realizacji robót do kwietnia 2021 r. Po zgłoszeniu zakończenia prac rozpocznie się procedura odbiorowa i pozyskiwanie niezbędnych do udostępnienia wind przeglądów i pozwoleń.

Prace na budowie skupiają się obecnie na budowie konstrukcji szybów i najbardziej zaawansowane są na ul. Odrzańskiej. Równolegle trwają uzgodnienia dotyczące rozwiązań projektowych dla usunięcia napotkanych przy pracach kolizji m.in. z siecią trakcyjną, czy nieprzewidzianymi warunkami geologicznymi. Rozwiązanie tych kolizji warunkuje kontynuację prac. Zgodnie z deklaracją wykonawcy robót, budowa wszystkich wind zakończy się na przełomie I i II kwartału 2021 roku, a uruchomienie wind możliwe będzie na początku II kwartału, po uzyskaniu wszystkich koniecznych pozwoleń.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro: Trzy oferty na projekt wind na Polu Mokotowskim

Przestrzeń

Metro: Trzy oferty na projekt wind na Polu Mokotowskim

Witold Urbanowicz 29 czerwca 2020

ZTM chce zaprojektować windy na Polu Mokotowskim. Po raz kolejny

Przestrzeń

ZTM chce zaprojektować windy na Polu Mokotowskim. Po raz kolejny

Witold Urbanowicz 18 czerwca 2020

Warszawa: Powstaną dwie windy na most Poniatowskiego. Jest umowa

Przestrzeń

Warszawa: Powstaną dwie windy na most Poniatowskiego. Jest umowa

Witold Urbanowicz 10 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5