Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk: 5 ofert na projekty przejść pod torami w dzielnicach Orunia-Św.Wojciech-Lipce

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
30-07-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa DRMG

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Gdańsk: 5 ofert na projekty przejść pod torami w dzielnicach Orunia-Św.Wojciech-Lipce
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl
W środę, 29 lipca, w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska otwarto oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej trzech przejść dla pieszych przez tory kolejowe na Oruni. Prace projektowe mają potrwać do połowy 2021 r. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w tej części Gdańska.

Nowe tunele i przejazdy zastąpią istniejące kolizyjne przejazdy znajdujące się w poziomie torów. Zamiast nich mieszkańcy mają zyskać trzy bezpieczne przejścia podziemne pod torami wraz z dojściem do przystanków kolejowych.

Pierwszy tunel dla pieszych powstanie w ciągu ul. Sandomierskiej. Budowę drugiego tunelu przewidziano w ciągu ul. Dworcowej i ul. Smętnej. Będzie on w przyszłości stanowił dojście do przystanku PKP Gdańsk-Orunia. Z kolei do stacji PKP Gdańsk-Lipce poprowadzi podziemne przejście dla pieszych w ciągu ul. Niegowskiej. Ponadto opracowanie ma ująć budowę bezkolizyjnego przejazdu dla samochodów pomiędzy ul. Dworcową/Smętną, a ul. Niegowską. W projekcie uwzględniony zostanie montaż monitoringu i elementów małej architektury. Dokumentacja projektowa ma powstać do końca maja 2021 r.

Na opracowanie dokumentacji zabezpieczono w budżecie 1,153 mln zł. Wpłynęło pięć ofert. Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego proponuje 949,6 tys. zł. Mosty Gdańsk – 1,665 mln zł, PBW Inzynieria – 1,943 mln zł, konsorcjum pod przewodnictwem Pracowni Projektów MID – 1,197 mln zł, Europrojekt Gdańsk – 2,847 mln zł.

Oferty są obecnie analizowane pod względem formalno-prawnym. Zamówienie może być w przyszłości przewidziane do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Gdańsk będzie starał się o dofinansowanie tego projektu w ramach środków funduszu europejskiego CEF (Connecting Europe Facility) „Łącząc Europę”.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5