Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk: 16 firm zainteresowanych tramwajem na Nowej Bulońskiej Północnej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-10-04 07:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: 16 firm zainteresowanych tramwajem na Nowej Bulońskiej Północnej
mat. prasowe
Szesnaście podmiotów złożyło wniosek o udział w przetargu na budowę Nowej Bulońskiej Północnej wraz z linią tramwajową w ramach poprawy obsługi komunikacyjnej dzielnicy Południe. Realizacja inwestycji ma zakończyć się w 2019 r.

Wczoraj (3 października) minął termin składania wniosków o przystąpienie do udziału w postępowaniu przetargowym na realizację robót związanych z budową linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą ul. Nowej Bulońskiej Północnej. W wyznaczonym terminie wniosek złożyło aż 16 podmiotów. Po weryfikacji dokumentów wykonawcy, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu postępowania przetargowego, zaproszeni zostaną do złożenia ofert cenowych.

Udziałem w postępowaniu zainteresowane są firmy bądź konsorcja, którym przewodniczą Mosty Łódź z Łodzi, Energopol Szczecin, Metrostav Polska z Warszawy, Mota-Engil Central Europe z Krakowa, IDS-BUD z Warszawy, Gotowski – Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe z Bydgoszczy, ZUE z Krakowa, MTM z Gdyni, Budimex z Warszawy, Aldesa Construcciones Polska z Warszawy, Eurovia Polska w Kobierzyc, Strabag z Warszawy, Trakcja PRKiT z Warszawy, MOST z Sopotu, NDI z Sopotu, Skanska z Warszawy.Zakres prac przewiduje m.in. budowę ulicy Nowej Bulońskiej Północnej o długości ok. 2,7 km, budowę dwutorowej linii tramwajowej o długoœci ok. 2,6 km z przystankami Nowa Politechniczna, Łabędzia, Stolema, Zabornia i Ujeścisko. Przy przystankach Zabornia i Ujeścisko przewidziano węzły integracyjne. Ponadto inwestycja obejmie realizację mostu nad Potokiem Siedleckim oraz budynku stacji prostownikowej wraz z wyposażeniem oraz budowę lub przebudowę odcinków szeregu ulic.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych przypada na koniec lipca 2019 roku, natomiast pielęgnacja zieleni zakończy się 30 lipca 2021 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk: Moderus Gamma od środy na trasie linii 9

Komunikacja

Gdańsk: Moderus Gamma od środy na trasie linii 9

Witold Urbanowicz 03 października 2017

Gdańsk: Moderus Gamma na testach. Wyjazd w okolicach środy

Komunikacja

Gdańsk: Moderus Gamma na testach. Wyjazd w okolicach środy

Witold Urbanowicz 02 października 2017

Gdańsk. Rusza przetarg na tramwaj na Nowej Bulońskiej

Komunikacja

Gdańsk. Rusza przetarg na tramwaj na Nowej Bulońskiej

Jakub Dybalski 04 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5