Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Gdańsk: 10 Swingów do naprawy głównej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-04-06 11:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: 10 Swingów do naprawy głównej
fot. MJ
Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozpisały przetarg na naprawę dziesięciu tramwajów 120 NaG Swing. Na wykonanie usługi przeznaczono 12 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest naprawa główna 10 tramwajów typu 120 NaG. Dotyczy ona elementów i urządzeń dachu, podwozia, wózków, wnętrza przedziału pasażerskiego, kabiny motorniczego, nadwozia w części zewnętrznej. Oprócz przeglądu i naprawy podzespołów przewidziano też wymianę wielu elementów. Przewidziano m.in. montaż nowych pantografów, wymianę wykładziny podłogowej, tapicerki siedzisk i oparć, platformy dla osób niepełnosprawnych. W kabinie wymienione zostaną fotel motorniczego, zadajnik jazdy i hamowania, rolety przeciwsłonczne, a także drzwi kabiny na nowy model (częściowo przeszklony). Założono wymianę blach poszycia zewnętrznego, luterek na nowe elektrycznie regulowane, oświetlenia zewnętrznego na LED-owe, a także przegląd, naprawę lub wymianę okien, laminatów, osłon wózków, osłon sprzęgów.

Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech latach zrealizowały naprawę główną co najmniej trzech tramwajów typu 120 NaG albo naprawy co najmniej 10 zespołów napędowych w tramwaju typu 120 NaG o wartości netto minimum 500 mln zł, naprawy co najmniej 10 kompletnych hydraulicznych układów hamulcowych w tramwaju typu 120 NaG, w skład których wchodzą agregaty i zaciski hamulcowe, o wartości netto minimum 800 mln zł, naprawy co najmniej pięciu urządzeń klimatyzacyjnych w tramwaju typu 120 NaG o wartości netto minimum 100 mln zł, naprawy powypadkowe co najmniej 10 tramwajów typu 120 NaG o wartości netto minimum 2 mln zł.

Termin składania ofert mija 11 maja. O wyborze zdecydują cena (60%), sumaryczna liczba dni wyłączenia tramwaju z ruchu (30%), gwarancja na tramwaj w zakresie naprawy głównej (5%) oraz gwarancja na blachy poszycia zewnętrznego oraz na perforację korozyjną i powłok lakierniczych (5%).

Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy. Pierwszy tramwaj typu 120NaG zostanie przekazany w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy. Sumaryczna liczba dni wyłączenia tramwaju ruchu na potrzeby realizacji naprawy głównej nie może przekroczyć 90 dni.

Przetarg zakłada też możliwość zlecenia zamówień podobnych do 50 % zamówienia podstawowego. Gdańsk posiada w sumie 35 tramwajów tego typu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz: Oferty na naprawy serwisowe i pogwarancyjne Swingów

Komunikacja

Bydgoszcz: Oferty na naprawy serwisowe i pogwarancyjne Swingów

Witold Urbanowicz 15 lutego 2021

Bydgoszcz: Kto naprawiać będzie Swingi

Komunikacja

Bydgoszcz: Kto naprawiać będzie Swingi

Witold Urbanowicz 07 stycznia 2021

MPK Łódź: Chwilowe odstawienie Swingów. Powód? Objazdy

Komunikacja

MPK Łódź: Chwilowe odstawienie Swingów. Powód? Objazdy

Roman Czubiński 21 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5