Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

GAiT zapłaci blisko 13 mln zł za modernizację N8C-MF01

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-06-04 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

GAiT zapłaci blisko 13 mln zł za modernizację N8C-MF01
fot. MJ
Gdańskie Autobusy i Tramwaje otworzyły oferty w przetargu na modernizację układów napędowych i sterowania, remont części mechanicznej oraz modernizacja systemu informacji pasażerskiej i monitoringu w 10 tramwajach typu N8C-MF01. Prace potrwają dwa lata.

W ramach modernizacji układów napędowych i sterowania przewidziano wymianę instalacji elektrycznej, montaż zestawów urządzeń i aparatów elektrycznych niezbędnych do zmiany napędów trakcyjnych i układów sterowania, wymianę piasecznic i luster zewnętrznych na sterowane elektrycznie, a także przeprowadzenie badania izolacji instalacji elektrycznych.

W ramach remontu mechanicznego przewidziano naprawę, wymianę i konserwację części mechanicznych, czyszczenie i konserwację podwozia, wymianę uszkodzonych lub skorodowanych części poszycia, prace lakiernicze. W zakresie modernizacji elektroniki pokładowej zaplanowno demontaż dotychczasowych urządzeń, wykonanie instalacji teletechnicznej, montaż i uruchomieni wideorejestratora monitoringu, sterownika tablic i kasowników, montaż kamer wewnętrznych i zewnętrznych monitoringu, montażu ekranów LCD jednostronnych i dwustronnych, montaż systemu zliczania pasażerów, montaż tablicy kierunkowej wewnętrznej LCD, uruchomienie systemu informacji pasażerskiej i monitoringu, a także montaż kasowników po regeneracji obudów i podstaw.

Termin składania ofert minął 2 czerwca. Wystartowała jedynie firma 4iB z Gdańska z ofertą na kwotę 12,703 mln zł, z czego 8,529 mln zł to modernizacja układów napędowych i sterowania, 1,825 mln zł – remont mechaniczny, a 2,346 mln zł – modernizacja elektroniki pokładowej. Mieści się to w budżecie zamawiającego, który określono na 18,327 mln zł brutto.

Na prace przeznaczono 12 miesięcy. Pierwsze dwa tramwaje zostaną przekazane w ciągu dwóch dni od zawarcia umowy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk: GAiT zmodernizuje 10 tramwajów N8C-MF01

Komunikacja

Gdańsk: GAiT zmodernizuje 10 tramwajów N8C-MF01

Witold Urbanowicz 12 kwietnia 2021

Gdańsk:  Umowa na projekt trasy tramwajowej GPW podpisana

Przestrzeń

Gdańsk: Umowa na projekt trasy tramwajowej GPW podpisana

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5