Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Fronda: Linia 666 na Hel szerzy satanizm

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2018-07-26 12:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Fronda

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Fronda: Linia 666 na Hel szerzy satanizm
fot. PKS Gdynia
Fronda: Linia 666 na Hel szerzy satanizm
Fronda: Linia 666 na Hel szerzy satanizm
„Na Helu od lat obecna jest gorsząca propaganda antychrześcijańska, w gruncie rzeczy” – pisze Fronda i nawołuje do zmiany numeracji. To nie pierwszy raz, gdy podobne oskarżenia pojawiają się w transporcie – kilka lat temu dostało się nazwom pociągów.

„Od Dębek położonych na zachód od Władysławowa aż po sam Hel kursuje od dłuższego czasu autobus o numerze 666. Zabawne, prawda? Autobusem 666 na Hel(l), czyli do piekła. Niby niewinny żart, ale trudno nie uznać w nim złośliwej inspiracji, nazywając rzeczy po imieniu – diabelskiej” – pisze, i tak to prawda, a nie żaden primaaprilisowy żart, portal Fronda.

W dalszej części tekstu autor, który niestety nie podpisał się imieniem i nazwiskiem, przekonuje, że „przedstawianie rzeczywistości wiecznego potępienia jako w jakikolwiek sposób zabawnej jest po prostu czystą głupotą. Piekło to realnie istniejące miejsce skrajnej rozpaczy i bólu, do którego trafiają nieszczęsne dusze ludzi odrzucających miłość Boga”.

Tekst kończy się apelem wzywającym władze PKS Gdynia do przemyślenia swojej polityki i zmiany numeru linii na inny. „Jeżeli tak się nie stanie, to prosimy o interwencję stosowne organy państwa polskiego. Linia autobusowa 666 kursująca na Hel, mówiąc wprost, godzi w chrześcijański porządek państwa polskiego i jego fundamenty, a stąd – w dobro nas wszystkich” – kończy bezimienny dziennikarz.

PKS Gdynia tłumaczy, że taka nazwa linii to nic nadzwyczajnego. - Kilkanaście lat temu zmienialiśmy polski model nazywania swoich linii tylko nazwami końcowych przystanków i zamieniliśmy to na europejski: z numerami, bo to ułatwienie dla pasażerów - wyjaśnia Bartosz Milczarczyk, przedstawiciel przewoźnika.

- Wszystkie numery linii autobusowych, które organizuje spółka PKS Gdynia składają się z trzech cyfr, rozpoczynając się od cyfry 6. Trasy w powiecie puckim mają numery od 650 do 669. Jasne było, że któraś z nich musi jechać do Helu. Linia z Dębek do Helu kursuje przez dwa miesiące w roku (w wakacje) i nie jest odbierana przez pasażerów negatywnie - zaznacza.

Z podobnymi problemami spotkali się kolejarze w roku 2016 kiedy to poseł Adam Andruszkiewicz podjął w swojej interpretacji ważki temat nazewnictwa połączeń kolejowych. Parlamentarzysta oczekiwał m.in. przemianowania propagujących komunizm pociągów „Aurora” i „Broniewski” oraz kursującego z Przemyśla do Szczecina TLK „Gombrowicz”, a także okultystycznych i promujących pogańskie i mityczne bóstwa pociągów: Sedina, Świętopełk, Czcibór, Dionizos czy Światowid.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5