Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Francja: CAF dostarczy tramwaje dla St. Etienne

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
12-12-2014
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
CAF

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Francja: CAF dostarczy tramwaje dla St. Etienne
fot. P L Chadwick, lic. CC BY-SA 2.0 Wikimedia commonstramwaj Urbos dla Birmingham
Firma CAF wygrała przetarg na dostawę 16 tramwajów dla St. Etienne. Pierwsze pojazdy dotrą do tego francuskiego miasta na wiosnę 2016 roku.

Pięcioczłonowe tramwaje, o długości 33 m, będą całkowicie niskopodłogowe. Pojazdy te należą do rodziny tramwajów URBOS, jednakże są dostosowane do specyficznej charakterystyki sieci tramwajowej w mieście Saint-Etienne: metryczny rozstaw torów (1000 mm) oraz szerokość pudła 2,15 m. Dodatkowo pojazdy są dwukierunkowe, a także mają drzwi na końcach każdego skrajnego członu w celu większej elastyczności operacyjnej. Jak zapewnia producent, nowe pojazdy łączą w sobie nowoczesną estetyczność z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie wyposażenia wraz z maksymalną dostępnością, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu, osiągi i łatwość obsługi i utrzymania.

Dostawa tramwajów dla Saint-Etienne jest kontynuacją innych projektów CAF we Francji, takich jak dostawa tramwajów dla miasta Nantes i Besancon, które zostały już wprowadzone do służby, oraz niedawno przyznany kontrakt na remont 35 składów metra w Lyonie o wartości zbliżonej do 25 milionów euro. W ten sposób powiększa się lista krajów, do których CAF dostarcza lekkie pojazdy szynowe m.in. Niemcy, Brazylia, Stany Zjednoczone, Australia, Szwecja i Tajwan.

Przy okazji warto nadmienić, że CAF zdobył nagrodę w kategorii „Dostawca roku” podczas ceremonii Light Rail Awards. CAF jest dostawcą 21 nowych pięcioczłonowych tramwajów Urbos dla miasta Birmingham w Wielkiej Brytanii. Nowe pojazdy są całkowicie niskopodłogowe i mogą przewieźć 210 pasażerów.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5