Partnerzy serwisu:
Mobilność

Francja. 20 mln euro na popularyzację transportu rowerowego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-05-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
LeFigaro/20minutes.fr/ecologique-solidaire.gouv.fr

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Francja. 20 mln euro na popularyzację transportu rowerowego
fot. ecologique-solidaire.gouv.fr
W czwartek (30 kwietnia) Elisabeth Borne, francuska minister ds. transformacji ekologicznej, przedstawiła plan o wartości 20 mln euro mający zachęcić do przemieszczania się rowerem po zniesieniu restrykcji dotyczących przemieszczania się. Plan ma zapobiec masowemu przeniesieniu się obywateli z transportu publicznego na samochodowy.

− Chcielibyśmy, aby wyjście z tego okresu rozpoczęło kolejny etap w kulturze rowerowej i aby rower stał się patronem wyjścia z izolacji – powiedziała minister ds. transformacji ekologicznej Elisabeth Borne w wywiadzie dla Parisien.

Jak podaje francuski portal 20minutes.fr, poruszanie się rowerem na co dzień nie jest zbyt popularne we Francji. Kraj ten pozostaje w tyle za innymi państwami Europy, jako że 60 proc. punktów, między którymi przemieszczają się na co dzień Francuzi, jest oddalonych od siebie o mniej niż 5 km.

Fundusz o wartości 20 mln euro pozwoli na zrealizowanie napraw, na zainstalowanie stacji postojowych dla rowerów i innych udogodnień. Będzie wprowadzony w życie z Federacją Rowerzystów (Fédération des Usagers de la Bicyclette, FUB). Zakłada on też przyznanie po 50 euro na naprawę używanego roweru – wymianę łańcucha, hamulców, opon i przerzutek) w jednym z warsztatów wskazanych na stronie internetowej FUB.

W komunikacie opublikowanym przez ministerstwo znalazła się również informacja pakiecie zrównoważonej mobilności w sektorze prywatnym, którego wartość może wzrosnąć nawet do 400 euro. Dekret z nim związany ma zostać „wydany tak szybko, jak to możliwe”.

Władze miast i departamentów francuskich przewidują również stworzenie sieci tymczasowych ścieżek rowerowych i chodników. Aby im w tym pomóc, Ministerstwo ds. Transformacji Ekologicznej proponuje lokalnym władzom wsparcie techniczne i zwolnienie z uzyskiwania części zezwoleń.

− Fundusz dotacji przeznaczonych na wsparcie lokalnych inwestycji jest mobilizowany przez prefektów, aby można był współfinansować tymczasowe ścieżki rowerowe indywidualnie dla każdego miejsca we współpracy z władzami samorządowymi, które nie dysponują wystarczającymi środkami – powiedziała, cytowana przez Le Figaro, minister ds. transformacji ekologicznej.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5