Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

FlixMobility przejmuje legendarnego przewoźnika Greyhound w USA

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-10-21 10:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa FlixBus

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

FlixMobility przejmuje legendarnego przewoźnika Greyhound w USA
fot. FlixBus
FlixMobility, dostawca usług FlixBus i FlixTrain, ogłosił dziś przejęcie Greyhound Lines, największego dostawcę dalekobieżnych przewozów autobusowych w Stanach Zjednoczonych, od First Group plc. Istniejący od 1914 r. przewoźnik łączy obecnie około 2400 miejsc w Ameryce Północnej.

Globalna sieć połączeń FlixBusa oferuje ponad 2500 kierunków w 36 krajach poza USA, obsługując 400 000 połączeń dziennie. Greyhound łączy obecnie około 2400 miejsc w Ameryce Północnej, obsługując prawie 16 milionów pasażerów rocznie. Jak przekonuje FlixMobility, dzięki przejęciu Greyhound firma się do realizacji swojej wizji ekologicznego i przystępnego cenowo podróżowania, dostępnego dla każdego.

– Konsumenci w całej Ameryce Północnej coraz częściej poszukują niedrogich, wygodnych, i zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności. Atrakcyjna oferta sprawi, że znacznie więcej podróżnych zrezygnuje z prywatnych samochodów na rzecz wspólnych przejazdów autobusami międzymiastowymi. FlixBus i Greyhound wspólnie wychodzą naprzeciw temu rosnącemu zapotrzebowaniu. Jako że nasza firma nadal podnosi się po skutkach pandemii, będziemy powielać dotychczasowy sukces, który osiągnęliśmy w 37 krajach dzięki naszemu innowacyjnemu i zorientowanemu na klienta podejściu – mówi André Schwämmlein, założyciel i dyrektor generalny FlixMobility.

– Nieustanna ekspansja naszej sieci poprzez zawieranie partnerstw i przejęcia zawsze była integralną częścią naszej strategii rozwoju w celu budowania globalnej obecności. Przejęcie firmy Greyhound jest ogromnym krokiem naprzód i wzmacnia pozycję FlixBusa w USA. Zespoły FlixBusa i Greyhound mają wspólną wizję, aby inteligentna, atrakcyjna cenowo i zrównoważona mobilność była dostępna dla wszystkich – mówi Jochen Engert, założyciel i dyrektor generalny FlixMobility.

– Sprzedaż Greyhound spółce FlixMobility jest częścią naszej strategii racjonalizacji portfela, mającej na celu skoncentrowanie FirstGroup na jej wiodącej działalności w zakresie transportu publicznego w Wielkiej Brytanii. Siłą firmy Greyhound są jej pracownicy i chciałbym im podziękować za ich niezachwiane zaangażowanie na rzecz klientów i społeczności. Jestem przekonany, że jako część FlixMobility firma Greyhound będzie w stanie kontynuować wzrost i rozwijać swoje kultowe usługi przez wiele kolejnych lat – wskazuje David Martin, prezes FirstGroup.

FlixBus w 2019 r. przewiózł na całym świecie ponad 62 miliony pasażerów. FlixBus USA rozpoczął działalność w 2018 r. oferując połączenia na całym południowym zachodzie, w tym Los Angeles, CA, Las Vegas, NV i Phoenix, AZ. Od tego czasu firma rozszerzyła działalność o kolejne miasta na południowym zachodzie, południu, północnym wschodzie i północnym zachodzie Pacyfiku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Trwa wykluczenie transportowe Gorzowa

Komunikacja

Trwa wykluczenie transportowe Gorzowa

Jakub Rösler 05 października 2021

FlixBus ogłasza oficjalny start w Rosji

Komunikacja

FlixBus ogłasza oficjalny start w Rosji

Jakub Rösler 25 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5