Partnerzy serwisu:
Komunikacja

FlixBus zawiesza kolejne połączenia. „To naturalny proces”

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-02-26 09:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

FlixBus zawiesza kolejne połączenia. „To naturalny proces”
Autokar PolskiBus.comfot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21), lic. CC BY-SA 4.0
W ofercie PolskiBus.com od lutego jest nieco mniej kursów. FlixBus, który rozpoczyna współpracę z Souter Holdings Poland, tłumaczy to koniecznością dostosowania rozkładu jazdy do zmniejszonego popytu na przewozy w okresie zimowym. Według przewoźnika znakomita większość pasażerów, którzy kupili bilety w przedsprzedaży, decyduje się na zaproponowane połączenia alternatywne, a nie rezygnuje z podróży.

W połowie miesiąca informowaliśmy o zawieszeniu części połączeń realizowanych w ramach marki PolskiBus.com na trasie Kielce – Warszawa. Objęły one m.in. trasę oznaczoną symbolem P30 (przez Skarżysko-Kamienną i Radom). FlixBus, który rozpoczął współpracę z Souter Holdings Poland, dotychczasowym organizatorem komunikacji, tłumaczył decyzję m.in. względami... ekologicznymi.

Cięcia połączeń, które nie cieszą się popularnością zimą

Zmian w rozkładzie jazdy PolskiBus.com było jednak w ostatnim okresie znacznie więcej. Mniej jest m.in. kursów na sztandarowej linii P4 Warszawa – Łódź – Wrocław – Praga (obecnie realizowanych jest dziesięć kursów do Wrocławia, w tym dwa wydłużone do Pragi) oraz na trasie Wrocław – Katowice (P15). Zmniejszona została także oferta na linii P10 Warszawa – Rzeszów przez Radom.

– Chciałbym podkreślić, że cięcia w okresie zimowym są procesem naturalnym i dotyczą wszystkich linii, które nie cieszą się popularnością w danym sezonie. Do takich zaliczają się również te wyliczone powyżej – powiedział nam Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska. – Warto dodać, że [podobne] ograniczenia występowały w PolskimBusie również w poprzednich „niskich sezonach”, jednak tym razem szersza oferta była dostępna znacznie dłużej niż w minionych latach (zwykle cięcia następowały pod koniec roku) – dodał. Obecnie lista połączeń uległa pewnemu skróceniu w lutym.

95 proc. dotkniętych zmianami podróżnych decyduje się na połączenia alternatywne

Zmiany nie są szerzej opisywane przez FlixBus – na stronie internetowej PolskiegoBusa nie są np. publikowane komunikaty o zawieszeniach. Przewoźnik nie odpowiedział nam wprost na pytanie o przyczyny takiego stanu rzeczy. – Pasażerom staramy się zapewniać alternatywę w postaci innych wygodnych połączeń – stwierdził jednak nasz rozmówca. – Wszyscy podróżni, których dotyczą cięcia, są o nich uprzednio informowani przez nasz zespół obsługi klienta. Mogą dokonać nowej rezerwacji lub poprosić o zwrot kosztów – tłumaczy. – Co ciekawe, obecnie 95% pasażerów zaakceptowało oferowane połączenia alternatywne – podkreśla przedstawiciel FlixBusa.

Souter Holdings Poland jest jednym z najważniejszych graczy na rynku autobusowych przewozów dalekobieżnych. Obecnie trwa proces integrowania jego oferty z międzynarodową platformą FlixBus. Od początku działalności w 2011 r. do grudnia 2017 r. PolskiBus.com przewiózł 25 mln pasażerów. Oferta rozwijana w ramach tej marki ulegała z czasem bardzo dużym zmianom – część połączeń została zawieszona, a w ich miejsce pojawiły się inne. Zmniejszona została także liczba odjazdów na niektórych kursujących niegdyś bardzo często liniach – np. na wspomnianej linii P4 w 2014 r. uruchamiano nawet 22 pary połączeń.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jakie zmiany czekają pracowników Polskiego Busa?

Komunikacja

Jakie zmiany czekają pracowników Polskiego Busa?

Michał Szymajda 05 stycznia 2018

Polski Bus oferuje po raz pierwszy bilety kolejowe Arrivy. Na Hel

Komunikacja

Polski Bus oferuje po raz pierwszy bilety kolejowe Arrivy. Na Hel

Witold Urbanowicz 13 lipca 2017

Polski Bus z obowiązkową rezerwacją miejsc

Komunikacja

Polski Bus z obowiązkową rezerwacją miejsc

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5