Partnerzy serwisu:
Komunikacja

FlixBus z ofertą na sezon wiosenno-letni. Siatka połączeń o 20% większa niż przed pandemią

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
05-04-2022
Ostatnia modyfikacja:
24-11-2022
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa FlixBus

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
FlixBus z ofertą na sezon wiosenno-letni. Siatka połączeń o 20% większa niż przed pandemią
fot. Flixbus
FlixBus ogłosił pełną ofertę na okres wiosenno-letni, w tym również linie sezonowe. W tegorocznej siatce znajdzie się łącznie niemal 350 miast w Polsce i Europie, co oznacza więcej możliwości przejazdów niż kiedykolwiek wcześniej, również przed pandemią. Kalendarz rezerwacyjny jest otwarty aż do 6 listopada.

Ze względu na obecną sytuację w Europie część dodatkowych połączeń została uruchomiona w przyśpieszonym trybie, a firma cały czas prowadzi szereg dodatkowych działań dla wsparcia Ukrainy, m.in. oferując uchodźcom bezpłatne przejazdy. – Planując tegoroczną siatkę połączeń zależało nam na tym, aby nie tylko odbudować ofertę sprzed pandemii, ale też wreszcie zaoferować pasażerom nowe możliwości podróży. – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich. – Choć start większości połączeń z wiosenno-letniego kalendarza był zaplanowany na początek kwietnia, to ze względu na wybuch wojny w Ukrainie zdecydowaliśmy się na natychmiastowe uruchomienie części z nich jeszcze w lutym, ze szczególnym uwzględnieniem kursów z przygranicznych miast – dodaje.

W szczycie sezonu liczba linii dostępnych w ramach zielonej siatki wyniesie ponad 110, co pozwoli pasażerom na dotarcie do łącznie 175 miast w Polsce i 170 w Europie. Tegoroczna wiosenno-letnia oferta FlixBusa będzie tym samym o 20% większa w porównaniu do tego samego okresu z 2019 roku. Miasta, w których FlixBus wznawia swoje funkcjonowanie w sezonie to m.in.: Malbork, Ełk, Zamość, Ustrzyki Dolne i Ustrzyki Górne, Łeba, Ustka, Krynica Morska. Wśród zupełnie nowych miast w ofercie FlixBus Polska znajdą się m.in. Ryki, Garwolin, Kamień Pomorski, Pabianice czy Rewal. Pojawiają się też całkiem nowe relacje, takie jak np.: Chełm – Katowice, Wrocław – Mannheim, Tallin – Berlin, czy Kraków – Paryż. FlixBus przywraca także bezpośrednie połączenia do Włoch i Chorwacji.

Przykładowe trasy letnich linii sezonowych FlixBusa (główne przystanki):
• 1307: Wrocław: Poznań – Toruń – Gdańsk – Władysławowo – Karwia (od 15.06)
• N1392: Poznań – Łódź – Kraków – Polańczyk – Ustrzyki Górne (od 15.06)
• N1283: Kraków – Bratysława – Zadar – Split (od 23.06)
• N1350/1350: Warszawa – Bydgoszcz – Mielno – Ustronie Morskie – Mrzeżyno (od 24.06)
• 1201: Warszawa – Elbląg – Stegna – Kąty Rybackie – Krynica Morska (od 25.06)

– Biorąc pod uwagę wzmożony ruch migracyjny związany z wojną oraz rosnący ruch turystyczny po pandemii, przy jednoczesnych wysokich cenach paliwa, transport zbiorowy będzie odgrywał jeszcze większą rolę w zapewnieniu wygodnego i przystępnego cenowo środka transportu – twierdzi Michał Leman – Wierzymy, że największa jak do tej pory oferta FlixBusa w Polsce, będzie odpowiedzią na to zapotrzebowanie i umożliwi łatwe podróże dla każdego. Cieszymy się, że będziemy mogli realizować ten plan z blisko 30 lokalnymi partnerami autobusowymi, z którymi wspólnie przetrwaliśmy czas pandemii i którzy z ogromnym zaangażowaniem wspierają nas również w niesieniu pomocy osobom dotkniętym wojną w Ukrainie – dodaje.

Jednocześnie spółka FlixMobility rozpoczyna odbudowę całej globalnej siatki połączeń po pandemii, w tym połączeń autobusowych FlixBus oraz oferty pociągów FlixTrain, które na ten moment są dostępne w Niemczech i w Szwecji. Oprócz tego, FlixBus wchodzi na nowe rynki zagraniczne: 7 kwietnia 2022 roku firma uruchomi pierwsze połączenia w Kanadzie, w prowincji Ontario (Waterloo-Toronto, Wodospad Niagara-Toronto i Ottawa-Toronto). Będzie to drugi po Brazylii kraj w Ameryce, który w przeciągu roku dołączył do zielonej siatki FlixBusa. W sezonie letnim firma planuje wzbogacenie oferty przez dodanie linii łączących Kanadę ze Stanami Zjednoczonymi.
Partner działu

Sultof

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

FlixBus: Mamy ofertę większą niż przed pandemią

Komunikacja

FlixBus: Mamy ofertę większą niż przed pandemią

Łukasz Malinowski 19 lipca 2022

FlixBus: Fundusz autobusowy nie rozwiązuje rzeczywistych problemów

Prawo & Finanse

FlixBus: Ukraina to rynek, który będzie nadal rósł!

Komunikacja

FlixBus uruchamia nową linię z Wrocławia do Kijowa

Komunikacja

Zobacz również:

FlixBus: Mamy ofertę większą niż przed pandemią

Komunikacja

FlixBus: Mamy ofertę większą niż przed pandemią

Łukasz Malinowski 19 lipca 2022

FlixBus: Fundusz autobusowy nie rozwiązuje rzeczywistych problemów

Prawo & Finanse

FlixBus: Ukraina to rynek, który będzie nadal rósł!

Komunikacja

FlixBus uruchamia nową linię z Wrocławia do Kijowa

Komunikacja

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5