Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

FlixBus z nowymi trasami z Ukrainy do Polski i Czech. Zyskają Lublin, Warszawa i Szczecin

Dalej Wstecz
Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-10-20 11:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

FlixBus z nowymi trasami z Ukrainy do Polski i Czech. Zyskają Lublin, Warszawa i Szczecin
fot. Flixbus
FlixBus poinformował na wirtualnej konferencji prasowej o uruchomieniu w listopadzie trzech nowych tras z Ukrainy do Polski i Czech.

Szczecin i Warszawa zyskają bezpośrednie połączenie z Kijowem, natomiast ze stolicy Mazowsza będzie można również przemieścić się do miasta Czerniowce. Poza tym przewoźnik uruchomi trasę z Lwowa do Ostrawy, która połączy także oba miasta z Krakowem, Katowicami i Bohuminem.

Linia N3222 z Kijowa do Szczecina przez Warszawę zaoferuje podróżnym również przystanki w Żytomierzu, Równym, Łucku, Lublinie, Łodzi, Poznaniu oraz Gorzowie Wielkopolskim. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu od 5 listopada.

Tego samego dnia ruszy również Linia 3241 z Czerniowców do stolicy Mazowsza. W tym przypadku pojazdy przewoźnika zatrzymają się także w Kołomyji, Iwano-Frankiwsku, Lwowie oraz Lublinie. Połączenie będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu.

Linia CUA025 z Lwowa do Ostrawy będzie realizowane przez firmę Asik. Operator z Limanowej na tej trasie będzie zatrzymywać się również w Krakowie, Katowicach i Bohuminie.

Jak FlixBus zadba o bezpieczeństwo i komfort podróżnych podczas pandemii? - Szkoda, że nie mogliśmy się spotkać osobiście, ale wirtualnie z naszego biura w Warszawie. Wdrażamy globalne standardy higieny w naszych autobusach zgodne z rekomendacjami regionalnych przedstawicieli zdrowia - podkreślił Michał Leman, reprezentujący FlixBusa na terenie Ukrainy i Polski.

- Obowiązkowe są maseczki. Każdy pojazd wyposażony jest w środki dezynfekujące. Stosujemy zasadę zachowania 1,5 metra dystansu. Każdy pasażer przed wejściem na pokład musi zdezynfekować ręce. Pojazdy są czyszczone regularnie przez oddelegowany do tego personel. Każda nocna trasa obsługiwana jest przez dwóch zmieniających się kierowców. System do rezerwacji został uproszczony i wszystko odbywa się na jednej dedykowanej stronie. Możemy też na niej zobaczyć rzeczywisty czas i miejsce pojazdu na wskazanej trasie - dodał Leman.

- Wierzymy, że ludzie potrzebują podróży także podczas globalnej pandemii. Chcemy zbudować sieć tras największą jak tylko jest to możliwe w obecnej sytuacji. Dlatego wzmacniamy partnerstwo międzynarodowe i połączenia między regionami Ukrainy, Polski i Czechami. Wierzymy mocno, że podróżowanie jest bezpieczne w warunkach pandemii i umożliwimy komfortowe przemieszczenie się pasażerów między tymi regionami - kontynuował przedstawiciel FlixBusa, który dotrze w ten sposób już do szesnastu miast na Ukrainie. Wschodni sąsiedzi dzięki przewoźnikowi zyskają możliwość podróżowania do sześciu krajów Europy i 48 miast Starego Kontynentu.

- Dostrzegamy potencjał w tym regionie i planujemy kolejne połączenia. Bilety można już rezerwować na naszych stronach. Ograniczenia w postaci 50 proc. miejsc siedzących na terenie Polski będą oczywiście przestrzegane, chociaż nie jest to dla nas łatwa sprawa, dopóki będzie tego wymagać sytuacja - dodał Leman.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5