Partnerzy serwisu:
Komunikacja

FlixBus uruchamia połączenie do Kijowa razem z firmą Gunsel

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2019-08-14 09:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

FlixBus uruchamia połączenie do Kijowa razem z firmą Gunsel
fot. Flixbus
FlixBus oraz Gunsel, jeden z najbardziej znanych przewoźników na Ukrainie, ogłosili rozpoczęcie współpracy uruchamiając wspólne linie z Ukrainy do Polski i Czech. W systemie sprzedaży FlixBusa znalazło się codzienne połączenie Warszawa – Kijów, oraz kursujące kilka razy w tygodniu linie Wrocław – Kijów i Kijów – Praga.

– Cieszymy się, że możemy powitać firmę Gunsel jako jednego z naszych pierwszych partnerów na Ukrainie. Jest to przewoźnik o dużym doświadczeniu na rynku lokalnym, dlatego też jesteśmy pewni, że obie firmy skorzystają na tej współpracy – powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

– Nowe linie dodane do naszej siatki połączeń umożliwią pasażerom FlixBusa z Ukrainy dostęp do kilkuset europejskich kierunków podróży dzięki bezpośrednim połączeniom z czterema centrami przesiadkowymi FlixBusa w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu i w Pradze.

Połączenia, które od dziś dostępne będą w systemie sprzedaży FlixBusa to: Kijów – Warszawa (przez Lublin) – kursy odbywają się codziennie; Kijów – Praga (przez Żytomierz, Równe, Lwów i Hradec Kralove) – kursy trzy razy w tygodniu; Kijów – Wrocław (przez Żytomierz, Równe, Lwów, Kraków, Katowice) – kursy trzy razy w tygodniu.

– Po obserwacji ewolucji sektora transportu zdecydowaliśmy, że nadszedł właściwy czas na implementację nowej gamy usług, aby lepiej reagować na potrzeby branży – skomentował Zeki Kocak, dyrektor zarządzający Grupy Gunsel.

Michał Leman ogłosił również start sprzedaży biletów na wspólne linie FlixBusa i Gunsela wraz ze specjalną promocją. – Od dziś do 15 sierpnia wszystkie bilety na trzy nowe, wspólne linie FlixBusa i Gunsela na stronie internetowej lub w aplikacji FlixBusa można kupić od 5 euro. Promocja obejmuje podróże między 19 sierpnia a 30 listopada – wyjaśnił Leman. Zakup biletów możliwy jest na relacje międzynarodowe, z wyłączeniem połączeń między Polską a Czechami.

To pierwsze ogłoszenie nowych linii FlixBusa na Ukrainie po oficjalnym uruchomieniu firmy i otwarciu biura w Kijowie w czerwcu tego roku.

Linie obsługiwane będą przez autobusy marki Mercedes oraz Neoplan i będą spełniać następujące standardy: gniazdka USB we wszystkich pojazdach; zwiększona przestrzeń między siedzeniami (76 cm); ekrany multimedialne; klimatyzacja; kierowcy przeszkoleni zgodnie ze standardami FlixBusa; „zielona strefa” dla pasażerów FlixBusa (miejsca od 9 do 23) oznaczone zielonymi naklejkami.

Autobusy kursujące na wspólnych liniach zachowają oryginalny branding marki Gunsel, natomiast można zauważyć na nich zielone naklejki z napisem „In cooperation with FlixBus” („We współpracy z FlixBusem”), które umożliwiają pasażerom łatwą identyfikację autobusów na przystankach. Wiek autobusów wynosi od 4 do 8 lat, podczas gdy średni wiek autobusów na trasach międzymiastowych i międzynarodowych na Ukrainie wynosi prawie 16 lat, zgodnie z danymi Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy. Pasażerowie mogą bezpłatnie wziąć ze sobą na pokład autobusu jedną sztukę bagażu podróżnego oraz jedną sztukę bagażu podręcznego. Przed podróżą nie ma potrzeby drukowania biletu, ponieważ odprawa możliwa jest za pomocą kodu QR na smartfonie.

Ekspansja na nowych rynkach – w tym na Ukrainie – możliwa jest dzięki nowym inwestorom, których spółka FlixMobility pozyskała w ostatnich tygodniach. W sierpniu po raz drugi rozszerzona została runda F finansowania, dzięki której do grona inwestorów dołączyły kolejne firmy: BlackRock, Baillie Gifford, Luxor Capital Group oraz Odyssey 44. Kolejnym krokiem po rozwoju na rynku ukraińskim, ma być ekspansja w Ameryce Południowej i Azji.

FlixBus zapowiada zbudowanie kompleksowej platformy z usługami transportowymi dla osób szukających przejazdów w przystępnej cenie, rozwijając swoje marki FlixBus, FlixTrain, FlixCharter, a wkrótce również FlixCar. FlixMobility, w myśl idei multimodalności, planuje także rozwój koncepcji Flix2Fly, polegającej na współpracy z lotniskami. Już teraz do siatki połączeń FlixMobility włączone są przystanki na ponad 50 lotniskach na całym świeci, dzięki czemu pasażerowie mogą z łatwością przesiadać się z autobusu czy pociągu również na samolot.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pasażerom trzeba lepiej rekompensować błędy przewoźników

Felietony i komentarze

Pasażerom trzeba lepiej rekompensować błędy przewoźników

Kasper Fiszer 18 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5