Partnerzy serwisu:
Komunikacja

FlixBus uruchamia dodatkowe autobusy, Panek wysyła auta, a... Ecolines podnosi ceny

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
25-02-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
FlixBus uruchamia dodatkowe autobusy, Panek wysyła auta, a... Ecolines podnosi ceny
fot. FlixbusFlixBus we Lwowie
Do Polski, w związku z wojną na terenie Ukrainy, przybywają kolejni uchodźcy. W pomoc włączają się także prywatni przewoźnicy czy operatorzy car-sharingu. Niestety, zdarzają się też podmioty, które na całej sytuacji chcą zarobić.

FlixBus poinformował o uruchomieniu od 25 lutego dodatkowych połączeń do i z miast w pobliżu polsko-ukraińskiej granicy, w tym Medyki i Przemyśla. Mowa o trzech liniach:
  • N20: Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Wrocław – Amsterdam (godz. 11:45, codziennie)
  • N150: Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Wrocław – Berlin – Hamburg – Aalborg (godz. 09:45, codziennie)
  • N1310: Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Praga – Frankfurt – Rotterdam
Dodatkowo, od 26 lutego zostaną dodane kolejne połączenia:
  • 1391 / N1391: Medyka  – Przemyśl  – Rzeszów  – Tarnów  – Kraków  – Katowice  – Częstochowa  – Łódź Fabryczna (dzienne i nocne)
  • 1365: Przemyśl – Katowice (w dn. 26-28.02) oraz Przemyśl – Kraków – Katowice – Wrocław (od 01.03) 

 – Uruchamiamy kolejne dodatkowe linie z Przemyśla do hubów FlixBusa z myślą o uchodźcach z Ukrainy🇺🇦 wkrótce na przejściu w Medyce będzie też nasz personel operacyjny – mówi Michał Leman, dyrektor FlixBusa na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie.

Dodatkową pomoc zaoferował też Panek – operator aut na minuty, dostępnych w stu polskich miastach. „Przepraszamy za niedogodności w ciągu najbliższych dni, jednak zdecydowaliśmy się wyłączyć 1000 samochodów z usługi i przeznaczyć je na wsparcie w transporcie osób z granicy Ukrainy. Już dziś nasi pracownicy wyruszyli w pierwsze trasy, a akcje mamy zaplanowaną na cały weekend” – napisał Panek. Operator otrzymał już mnóstwo wiadomości od osób, które chcą wspomóc akcję rozwozową.
 
W ciągu minionej nocy polsko-ukraińska granice przekroczyło 38,2 tys. osób – podała Straż Graniczna. Większość z nich wjeżdżała do Polski. Punkty recepcyjne znajdują się m.in. na dworcach w Przemyślu i Chełmie. Specjalne pociągi z Przemyśla uruchamiają też Koleje Czeskie i PKP Intercity.

Polskie miasta uruchamiają też punkty informacyjne dla obywateli Ukrainy. Od piątku 25 lutego takie punkty funkcjonują w Warszawie na dworcach Wschodnim (ul. Kijowska 20, hala główna – szklany kontener) i Zachodnim (Al. Jerozolimskie 142 – w Punkcie Obsługi Pasażera), czynne w godz. 8-20, w Centrum Wielokulturowym na Pradze-Północ (ul. Jagiellońska 54) oraz całodobowy punkt przy Pałacu Kultury i Nauki (Plac Defilad 1, wejście od strony Dworca Centralnego, na dziedzińcu). W punktach znajdują się stanowiska udzielania informacji z obsługą oddelegowaną przez miasto oraz miejsce z kawą i herbatą, w którym można odpocząć (również z małymi dziećmi). Miasto szuka też wolontariuszy, którzy mogą pomóc przy przyjmowaniu uchodźców.

Niestety, zdarzają się też podmioty, które na całej sytuacji chcą zarobić. Ecolines sprzedaje bilety z Łucka czy Lwowa za 700-900 zł. Bilety z Kijowa kosztują więcej niż 1000 zł, a i tak wiele połączeń jest wyprzedanych.

Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Przestrzeń

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Witold Urbanowicz 08 maja 2023

Wojna a energetyka: Nie ma odwrotu od „zielonego” kursu

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Przestrzeń

W okupowanym Mariupolu ruszyły tramwaje

Witold Urbanowicz 08 maja 2023

Wojna a energetyka: Nie ma odwrotu od „zielonego” kursu

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5