Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

FlixBus rozpoczyna odmrażanie oferty. Siatka połączeń na Wielkanoc i kwiecień

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-03-17 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa FlixBus

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

FlixBus rozpoczyna odmrażanie oferty. Siatka połączeń na Wielkanoc i kwiecień
fot. FlixBus
FlixBus, po prawie trzech miesiącach funkcjonowania w bardzo ograniczonej skali, rozpoczął przywracanie kursów. Już od 25 marca w ofercie FlixBusa znajdzie się prawie 20 linii, dzięki czemu pasażerowie będą mogli korzystać z tych połączeń także w ramach podróży wielkanocnych. Tego samego dnia odbędzie się również restart połączeń niemieckiego oddziału FlixBusa.

– Pełne wznowienie działalności planowaliśmy pierwotnie na koniec kwietnia, czyli w momencie otwarcia kalendarza wiosenno-letniego, jednak z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na podróże i sygnały od naszych pasażerów zdecydowaliśmy się na wcześniejsze uruchomienie części połączeń – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich – Czas zamrożenia siatki wykorzystaliśmy przede wszystkim na usprawnienie procesów i solidne przygotowanie na nadchodzący sezon. Zarówno my, jak i nasi partnerzy autobusowi z niecierpliwością czekamy na powrót do pełnej skali działalności. Mamy nadzieję, że sytuacja pozwoli nam na utrzymanie i dalsze rozwijanie oferty – dodaje.

W kwietniowej ofercie FlixBusa znajdą się zarówno najpopularniejsze kierunki krajowe, jak i zagraniczne (Niemcy, Francja, Holandia), w tym m.in.:
  • Kierunki krajowe: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Szczecin, Białystok, Katowice, Konin, Kielce, Łódź, Karpacz
  • Kierunki zagraniczne: Rotterdam, Paryż, Hamburg, Berlin, Amsterdam, Drezno, Hanower, Dortmund, Essen, Bonn

Kursowanie czterech linii zaplanowane jest obecnie wyłącznie na okres wielkanocny, natomiast możliwe będzie ich przedłużenie, jeśli zapotrzebowanie będzie rosło. Są to: Poznań – Karpacz, Wrocław – Zakopane, Warszawa – Lublin i Warszawa – Rzeszów (z nowymi przystankami w Stalowej Woli i Sandomierzu). Dodatkowo, w ramach połączeń FlixBusa na Ukrainie, z Polski można bezpośrednio podróżować m.in. do Kijowa, Odessy i Lwowa.

Znaczna część oferty to połączenia międzynarodowe, dlatego pasażerów wyjeżdżających za granicę uczulamy na konieczność bieżącego monitorowania aktualnych zasad wjazdu do danego kraju. Sprzedaż biletów na większość połączeń jest otwarta do 28 kwietnia. – Pełną siatkę połączeń na wiosnę i lato oraz nowe kierunki będziemy ogłaszać w kwietniu. Wówczas też zostanie uruchomiona sprzedaż na kolejne miesiące – dodaje Leman.

Jednym z rozwiązań, nad którym pracował w ostatnim czasie polski oddział FlixBusa, był system pełnej rezerwacji miejsc, który w prosty sposób umożliwia rezerwację konkretnego miejsca w autobusie. Będzie on dostępny na większości połączeń kwietniowej siatki, m.in. Szczecin – Rotterdam, Warszawa – Lille, Kraków – Berlin czy Wrocław – Bonn. W przypadku, gdy pasażer nie wskaże konkretnego miejsca podczas procesu rezerwacji, będzie mu ono przydzielone automatycznie.

Na wszystkich połączeniach FlixBusa w dalszym ciągu obowiązywać będą rozszerzone procedury bezpieczeństwa i higieny, w tym obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas całej podróży.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5