Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Flixbus kupił Eurolines oraz isilines od Grupy Transdev

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-05-06 13:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa FlixBus

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Flixbus kupił Eurolines oraz isilines od Grupy Transdev
fot. Flixbus
Flixbus i Grupa Transdev doszły do porozumienia w negocjacjach dotyczących zakupu przez Flixbusa dwóch spółek świadczących usługi dalekobieżnych połączeń autobusowych: Eurolines oraz isilines. Negocjacje, które rozpoczęły się 4 marca, zostały zakończone 30 kwietnia 2019 r., wynikiem czego Eurolines oraz isilines oficjalnie należą już do Flixbusa.

Transakcja dotyczy działalności Eurolines we Francji, w Holandii, Belgii, Czechach i Hiszpanii, z siatką połączeń autobusowych obejmującą ponad 25 krajów. Eurolines działa również pod marką isilines we Francji. W nadchodzących miesiącach pracownicy firm Flixbus i Eurolines rozpoczną współpracę mającą na celu integrację struktur oraz siatki połączeń.

– Integracja biznesu z Eurolines wzmacnia naszą europejską sieć i uzupełnia nasz dalszy rozwój na kluczowych rynkach europejskich. Po dokonaniu oceny działalności obu firm będziemy kontynuować to, co robimy najlepiej, czyli tworzenie najlepszej oferty dla pasażerów, zarówno pod kątem siatki połączeń, jak i obsługi – komentuje Jochen Engert, założyciel i dyrektor generalny Flixbusa. – Poprzez harmonizację siatki połączeń będziemy mogli zaoferować pasażerom jedną silną i spójną ofertę zamiast kilku równoległych usług – dodaje.

Dyrektorzy zarządzający FlixBusa będą nadzorować poszczególne spółki na rynkach, na których działa Eurolines. Grupa Transdev kontynuuje swoją działalność w zakresie wynajmu autobusów B2B we Francji pod marką Transdev (dawniej isilines).

– Nasze zespoły były w stanie szybko i skutecznie prowadzić negocjacje z Flixbusem, które miały na celu sprzedaż dalekobieżnego biznesu autokarowego Grupy Transdev. Transakcja ta jest częścią nowego planu strategicznego Transdev, który zakłada koncentrację zasobów na rdzeniu naszych usług transportowych, transporcie publicznym i B2B, łącząc wydajność, innowacje technologiczne i cyfrowe, w szczególności w celu poprawy jakości obsługi klienta – dodaje Thierry Mallet, dyrektor generalny Grupy Transdev.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
FlixBus wprowadza system rozrywki pokładowej

Mobilność

FlixBus wprowadza system rozrywki pokładowej

Redakcja 02 kwietnia 2019

Neoplan Skyliner oficjalnie przekazany Flixbusowi

Przestrzeń

Neoplan Skyliner oficjalnie przekazany Flixbusowi

Leonard Dolecki 13 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5