Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Fiasko wielkiego konkursu na polski elektrobus. NCBR wyrzuca Ursusa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-11 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Fiasko wielkiego konkursu na polski elektrobus. NCBR wyrzuca Ursusa
fot. MJ
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju unieważniło wielki konkurs na opracowanie projektu polskiego elektrobusu, na bazie którego do polskich miast mogło trafić ponad tysiąc pojazdów elektrycznych. Ursus Bus, który w lutym wygrał postępowanie, nie zdołał dostarczyć dokumentów zaświadczających o braku podstaw do wykluczenia jego oferty.

Fiaskiem kończy się wielki przetarg NCBR na opracowanie i dostawę szeregu innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego, w ramach którego do polskich miast miał zostać dostarczony ponad tysiąc elektrobusów. W lutym postępowanie, które miało być realizowane w formule tzw. partnerstwa innowacyjnego, wygrało konsorcjum Ursus Bus, złożone z Ursusa i spółki córki, Ursus Bus, które pokonało dwóch innych oferentów.

Zgodnie z założeniami konkursu zwycięska firma miała na początku stworzyć i dostarczyć prototyp 12-metrowego autobusu, a następnie pojazdów trzech różnych długości. O wymaganiach względem pojazdów pisaliśmy tutaj. W sumie wykonawca miał otrzymać za to ok. 27,5 mln zł brutto, a wartość wszystkich 1082 pojazdów, które na bazie tej umowy mogłyby zostać dostarczone do 45 samorządów i przedsiębiorstw komunikacyjnych, przekraczała 3 mld zł.

W poniedziałek 10 czerwca NCBR podjął decyzję o unieważnieniu całego postępowania. Powodem jest wykluczenie z postępowania zwycięskiej i jedynej ważnej, na tym etapie, oferty Ursus Busa. Firma nie zdołała złożyć poprawnych dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia oferty.

Ursus SA, spółka matka, od roku znajduje się w stanie restrukturyzacji z powodu trudnej sytuacji finansowej z uwagi na załamanie się sprzedaży maszyn rolniczych. Cierpi na tym też Ursus Bus, który nie podpisuje umów po zwycięskich przetargach bądź nie kończy już zdobytych kontraktów.  

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ursus Bus wciąż bez wszystkich dokumentów w NCBR. Czas ucieka

Prawo & Finanse

Ursus Bus wciąż bez wszystkich dokumentów w NCBR. Czas ucieka

Jakub Dybalski 05 czerwca 2019

NCBR wybrał wszystkich – Autosan, Ursusa i Politechnikę Śląską

Prawo & Finanse

NCBR wybrał wszystkich – Autosan, Ursusa i Politechnikę Śląską

Jakub Dybalski 20 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5