Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Fiasko przetargu na przebudowę dworca w Gorzowie Wlkp.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-01-14 13:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Fiasko przetargu na przebudowę dworca w Gorzowie Wlkp.
mat. PKP SA
Niepowodzeniem kończy się przetarg na przebudowę dworca Gorzów Wielkopolski, wycenioną na 32,168 mln zł. W postępowaniu nie wystartował ani jeden podmiot. Wcześniej miasto unieważniło też przetarg na przebudowę ul. Dworcowej i realizację węzła przesiadkowego.

W listopadzie PKP SA ogłosiły przetarg na przebudowę kompleksu budynków dworcowych w Gorzowie Wielkopolskim. Zamówienie realizowane miało być w formule projektuj i buduj.

Dzisiaj (14 stycznia) minął termin składania ofert. PKP SA wyceniły prace na 32,168 mln zł brutto. W postępowaniu nie wpłynęła jednak żadna oferta.

Dworzec miał otrzymać elewację z okładzin ceramicznych, pojawić się miała również nowa przeszklona ściana elewacyjna. W budynku dworca przewidziano poczekalnię, toalety, kasy kolejowe i autobusowe, pomieszczenia komercyjne, zaplecze socjalne dla przewoźników autobusowych i kolejowych. Hol główny otrzyma posadzkę kamienną, stosowane będzie też lastryko. Na piętrze przewidziano pomieszczenia dla Polregio. Wykonawca miał też przedstawić projekt koncepcyjny wprowadzenia funkcji komercyjnych do skrzydła wschodniego. W budynku północnym znajdą się pomieszczenia dla SOK, TK Telekom i samorządu. Łącznik pomiędzy dworcem a budynkiem północnym.

Planowane przebudowy obiektów związane są bezpośrednio z budową zintegrowanego centrum przesiadkowego, które ma realizować miasto. Przed dworcem powstać miał zadaszony plac z wykorzystaniem formy charakterystycznych nitowanych wiat stalowych z przeszklonym sufitem, które miały stanowić też nowe zadaszenie holu dworcowego. Niedawny przetarg na przebudowę ul. Dworca i realizację węzła przesiadkowego również zakończył się niepowodzeniem – oferta znacznie przewyższały budżet zamawiającego i postępowanie zostało unieważnione.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5