Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Fellowes Polska: Ze smogiem trzeba walczyć w pomieszczeniach. Tam spędzamy 90% czasu

Dalej Wstecz
Autor:

Leonard Dolecki

Data publikacji:
2018-03-14 16:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Fellowes Polska: Ze smogiem trzeba walczyć w pomieszczeniach. Tam spędzamy 90% czasu
fot. Pixabay
– Codziennie spędzamy 90% naszego czasu w zamkniętych pomieszczeniach i średnio aż do 9 godzin dziennie w przestrzeniach współdzielonych z innymi. To właśnie w tych miejscach trzeba walczyć ze smogiem – mówił podczas I Kongresu Czystego Powietrza Grzegorz Pollak z firmy Fellowes Polska.

W Europie z powodu zanieczyszczenia powietrza rocznie ginie ok. 430 tys. osób, z czego niemal 50 tys. w Polsce. Problem dodatkowo potwierdzają dane dotyczące pogorszania się stanu zdrowia w okresie smogu. – Badana pokazują, że w tym czasie liczba osób w szpitalach znacznie rośnie. O 12% z powodów incydentów kardiologicznych (ok. 11 tys.), o 16% z powodu udarów mózgu (taka osoba trafia do szpitala co ok. 50 minut), o 18% z powodu zatorowości płucnej – podaje Grzegorz Pollak.

Już takie wyniki powinny zachęcić do poważnego zajęcia się problemem smogu. To jednak nie jest takie proste, jak się wydaje. Na początku swojego wystąpienia Grzegorz Pollak zaznaczył, że wszyscy jesteśmy egoistami. – Gdy oglądamy ulotkę antysmogową i widzimy czym nie możemy palić w piecu, to pierwszą myślą jest: „okay, ale to czym palić nie powinienem jest tańsze” – mówi przedstawiciel Fellowes Polska. – Takiej osobie należy dać argumenty, że inwestowanie w czyste powietrze się po prostu opłaca – dodaje.

– Słowo klucz to: oszczędność. Dla pracodawców to przede wszystkim oszczędność na zdrowiu pracowników. Kiedy powietrze jest czystsze to mniej pracowników potrzebuje zwolnień z powodu chorób, a dodatkowo czują się oni lepiej i pracują efektywniej – mówi przedstawiciel firmy Fellowes Polska.

Przedstawiciel firmy, która produkuje m.in. oczyszczacze powietrza przeznaczone zarówno do pomieszczeń domowych oraz użyteczności publicznej, podczas I Kongresu Czystego Powietrza podał dane, według których dziennie wypijamy ok. 2 litry wody i wdychamy ok. 16 tys. litrów powietrza, które waży ok. 15 kg.

– Oczywiste jest więc, że o czystość tego powietrza powinniśmy dbać tak samo jak chociażby o czystość pitej przez nas wody – komentował Grzegorz Pollak. Jego zdaniem najważniejsze jest zajęcie się powietrzem w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ to tam spędzamy najwięcej czasu. – Od 75% do 95% zanieczyszczeń dociera z zewnątrz do pomieszczeń. Do tego dochodzą zanieczyszczenia np. od środków chemicznych używanych do czyszczenia – dodawał.

– Prekursorem tego, co się robić, żeby oczyścić powietrze w pomieszczeniach publicznych jest Francja. Ale w Polsce także dzieje się w tym temacie coraz więcej. Nasza firma zrealizowała już 1600 projektów dotyczących oczyszczania powietrza w miejscach publicznych w Polsce – informował przedstawiciel firmy Fellowes Polska.

– Najlepszymi sposobami na zmniejszenie ilości szkodliwych substancji w powietrzu w pomieszczeniach są: wymuszenie ruchu powietrza oraz instalacja filtrów pochłaniających pył zawieszony, a także zapachy i gazy. W tej sytuacji świetnie sprawdza się czterostopniowy system oczyszczania powietrza, który usuwa 99,97% zanieczyszczeń – podaje Grzegorz Pollak.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5