Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Europa Express City awaryjnie zastąpi pociągi na linii grodziskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-09-01 12:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Europa Express City awaryjnie zastąpi pociągi na linii grodziskiej
fot. KM
Koleje Mazowieckie z wolnej ręki udzieliły zamówienia przewoźnikowi Europa Express City, na autobusową komunikację zastępczą wzdłuż remontowanej linii grodziskiej przez najbliższy miesiąc. Stało się tak dlatego, że wciąż nierozstrzygnięty jest kompleksowy przetarg na tę usługę.

„Spółka KM skorzystała z procedury uproszczonej udzielania zamówień i na okres 3.09.2017 - 3.10.2017 zawarła umowę w trybie z wolnej ręki z przewoźnikiem Europa Express City Sp. z o.o.” – poinformowała nas Jolanta Maliszewska z Kolei Mazowieckich. Europa Express City jest jednym z trzech przewoźników, którzy złożyli oferty w przetargu na wożenie pasażerów podczas rocznego remontu linii kolejowej 447 do Grodziska Mazowieckiego. Oprócz niego startuje też Polonus oraz konsorcjum Transport and Infrastrukture Management i Komercyjnych Linii Autobusowych LUZ.

Remont linii kolejowej to duże utrudnienie dla pasażerów codziennie dojeżdżających do pracy lub szkoły z położonych w tamtym kierunku podwarszawskich miejscowości. Komunikacją zastępczą na czas remontu podzieliły się ZTM Warszawa i Koleje Mazowieckie. Miejski przewoźnik ma zapewnić komunikację do Pruszkowa i Piastowa, a kolejowy do Brwinowa, Milanówka i Grodziska.

Nie dziwi, że Koleje Mazowieckie muszą się ratować przejściowym kontraktem bo oferty w przetargu na komunikację zastępczą zostały otwarte dopiero dwa tygodnie temu. ZTM przetarg, który wygrał PKS Grodzisk Mazowiecki, rozstrzygnął już miesiąc wcześniej.

Ruch pociągów zostanie wstrzymany w najbliższą niedzielę 3 września. Remont potrwa rok. Utrzymane zostaną bezpośrednie połączenia bez postojów na przystankach i stacjach pośrednich między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą. Na czas przebudowy pociągi podmiejskie Kolei Mazowieckich pojadą linią dalekobieżną. Podróżni w dni robocze będą mieli do dyspozycji 46 połączeń do Warszawy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5