Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Estetyzacja ponad 20 stacji i 20 dworców na ŚDM

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-05-17 13:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Estetyzacja ponad 20 stacji i 20 dworców na ŚDM
fot. PKP SA
Wielkimi krokami zbliżają się zaplanowane na koniec lipca Światowe Dni Młodzieży. Z tej okazji PKP SA i PKP PLK prowadzą szereg działań remontowych i estetyzacyjnych na obiektach stacyjnych i dworcowych.

Pod koniec lipca w Krakowie i okolicach odbędą się Światowe Dni Młodzieży. W sumie, według szacunków, do Polski może przyjechać 2,5 mln pielgrzymów. Kolej w czasie tych dni będzie musiała odegrać niezwykle ważną rolę. Taka impreza wymaga też odpowiedniej infrastruktury do obsługi pasażerów.

Kolejarze przewidują działania estetyzacyjne na 23 stacjach i przystankach kolejowych. – Prowadzone działania są szczegółowo określone dla każdej ze stacji. W zależności od potrzeb, prowadzone są m.in. remonty nawierzchni peronów, oświetlenia, wymiany szyn i podkładów, przebudowy sieci trakcyjnej, zabudowa elementów małej architektury i wiat. Prace realizowane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu pielgrzymom w czasie podróży pociągiem i przemieszczania się w obrębie stacji – informuje Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA.

Na stacjach Częstochowa, Gniezno, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Kraków Bieżanów, Kraków Płaszów, Kraków Mydlniki, Kraków Swoszowice, Trzebinia, Krzeszowice i Stary Sącz zaplanowano remonty peronów. – Na pozostałych stacjach przeprowadzone będą mniejsze prace obejmujące przede wszystkim montaż dodatkowego oznakowania i zabudowań małej architektury, na części z nich przeprowadzona zostanie naprawa wiat. W zależności od potrzeb, stacje i przystanki zostaną uzupełnione w dodatkowe ławki, gabloty informacyjne, kosze – mówi Dąbek. Inne stacje i przystanki, na których przewidziano prace estetyzacyjne, to Częstochowa Stradom, Kraków Bieżanów, Kraków Swoszowice, Kielce, Katowice, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Jordanów, Gniezno, Gliwice, Chabówka, Bobowa, Lublin, Maków Podhalański, Olsztyn Główny, Przemyśl Główny, Sucha Beskidzka, Tuchów czy Wadowice. – Należy zaznaczyć, że lista stacji może zostać jeszcze zmieniona – zastrzega Aleksandra Dąbek.

W ramach wcześniej zaplanowanych działań inwestycyjnych odbywają się już prace w Częstochowie. – Na stacji Częstochowa trwa remont peronów, remont wiat, zmienione zostanie tam także wyposażenie (m.in. ławki, tablice informacyjne i kosze) oraz zostaną wprowadzone udogodnienia dla niepełnosprawnych w postaci ścieżek prowadzących – wylicza Dąbek. Prace obejmują również drugą częstochowską stację – Stradom. – Na stacji Częstochowa Stradom trwa budowa przejścia podziemnego łączącego budynek dworca i peron nr 2, które zagwarantuje bezpieczne przejście pod torami pielgrzymom – uczestnikom Światowych Dni Młodzieży. Po uroczystościach, w ramach II etapu, prace na stacji będą kontynuowane – informuje Aleksandra Dąbek.

Do ŚDM mają być tez przygotowane dworce, głównie w województwie małopolskim. Prace zaplanowano na 20 obiektach dworcowych (np. Kraków Bieżanów, Kraków Bonarka, Kalwaria Zebrzydowska, Podłęże, Tuchów, Zabierzów). – Obejmą one m.in. odnawianie elewacji, uzupełnianie tynków czy poprawę nawierzchni koło budynków dworcowych, ale także mniejsze prace, takie jak montaż odpowiedniego oznakowania, dodatkowych kamer czy wymianę koszy – wymienia Aleksandara Dąbek. Mniejsze prace mają być prowadzone również na dworcach w pozostałych województwach.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dwa tysiące Częstochowian zdecyduje o komunikacji

Prawo & Finanse

Dwa tysiące Częstochowian zdecyduje o komunikacji

Dominik Wójcik 17 maja 2016

Kraków. Car-sharing pod Wawelem. Miasto rusza z dialogiem

Mobilność

Kraków. Car-sharing pod Wawelem. Miasto rusza z dialogiem

Jakub Dybalski 17 maja 2016

Olsztyn dokupi tramwaje od razu na II linię

Przestrzeń

Olsztyn dokupi tramwaje od razu na II linię

Martyn Janduła 17 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5