Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Ełk rozwija ścieżki rowerowe

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2018-03-15 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ełk rozwija ścieżki rowerowe
fot. Ath29, lic CC0
Miasto zapowiada modernizację i budowę ścieżek rowerowych w okolicy rzeki Ełk, placu Jana Pawła II oraz przy plaży miejskiej. W tej sprawie podpisano już umowy z wykonawcą, który projekt rozbudowy infrastruktury rowerowej zrealizuje za niemal 8 mln zł. Ełczanie z nowych nawierzchni skorzystają już w tegoroczne wakacje.

Miasto podpisało już z wykonawcą umowy na realizację projektu „Rozbudowa ścieżek rowerowych nad rzeką Ełk wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Ełku”. Łączna wartość inwestycji to niemal 8 mln zł. Na projekt składają trzy odrębne zadania.

Modernizacja ścieżek

Pierwsze z nich to przebudowa odcinka ścieżki rowerowej w obrębie plaży miejskiej przy ul. Parkowej. Wartość tej umowy wynosi 1,1 mln zł. Wykonawca wymieni nawierzchnię ścieżki na asfaltową, co ma w znacznym stopniu podnieść poziom bezpieczeństwa oraz komfort cyklistów. Co więcej, pojawią się także miejsca do obsługi rowerów, gdzie użytkownicy znajdą komplety narzędzi do naprawy rowerów, stoły z ławkami oraz stojaki na rowery. Miejsce to pojawi się w okolicach ul. Pięknej do ul. Parkowej. Ścieżki zostaną doświetlone oświetleniem w technologii LED, które posiadać będzie czuły detektor ruchu. To zadanie zaplanowano do realizacji do 29 czerwca 2018r.

W tym samym terminie ma zostać przebudowana ścieżka pieszo-rowerowa od zielonego mostku przy ujściu rzeki Ełk, wzdłuż części sportowo-rekreacyjnej Parku Kopernika aż do Centrum Edukacji Ekologicznej. Również wymieniona zostanie nawierzchnia ścieżki na asfaltową. Zamontowane zostaną ławki parkowe i stojaki na rowery. Dodatkowo wykonane zostanie nasadzenia drzew, krzewów i traw ozdobnych oraz bylin. Wartość tej umowy wynosi 1,2 mln zł.

Będzie nowa kładka

Ostatnie – i najdroższe – zadanie to przebudowa łącznika rowerowego – kładki na rzece Ełk tzw. zielonego mostku. Usunięta zostanie stara i zamontowana nowa kładka na rzece. Zdemontowane będzie także oświetlenie kładki i narzut kamienny na brzegu rzeki. Na długości projektowanych umocnień brzegu odmulona będzie rzeka.

– Zdecydowaliśmy się zdemontować stary mostek ze względu na jego zły stan techniczny osadzenia niektórych elementów w wodzie. To konstrukcja z 1999 roku – mówi Tomasz Andrukiewicz , prezydent Ełku. – Konieczne jest też połączenie go z siecią zmodernizowanych ścieżek rowerowych – dodaje.

Przez nowy mostek będzie biegła ścieżka rowerowa łącząca plac Jana Pawła II z ul. Żeromskiego i Placem Katedralnym. Zagospodarowane zostaną dwa miejsca do obsługi rowerów, gdzie pojawią się komplety do naprawy rowerów, stoły z ławkami oraz stojaki na rowery. Pojawią się specjale strefy do odpoczynku wyposażone m.in. w murki parkowe z okładzinami granitowymi, drewniane ławy do siedzenia, donice z zielenią wkomponowane w murki, a także pozostałe elementy małej architektury. Wartość umowy wynosi ponad 5,6 mln zł. Prace mają się zakończyć do 31 sierpnia 2018 r.

Wartość całego projektu to ponad 7,9 mln zł. Miastu udało się pozyskać dofinansowanie wysokości ponad 4,4 mln zł. Pochodzi ono z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocławski Rower Miejski od marca. Za rok 2 tys. rowerów?

Komunikacja

Wrocławski Rower Miejski od marca. Za rok 2 tys. rowerów?

jd/inf. pras. 20 lutego 2018

Warszawa. Młociny z kolejnym P&R i ładowarkami dla aut

Przestrzeń

Warszawa. Młociny z kolejnym P&R i ładowarkami dla aut

jd/inf. pras. 16 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5