Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Ełk. Autobusy zyskają priorytet na skrzyżowaniach

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
30-10-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Ełk. Autobusy zyskają priorytet na skrzyżowaniach
fot. MZK Ełk
Ełk po zakupie autobusów hybrydowych, teraz zamawia montaż systemu sygnalizacji wzbudzonej. Na kilku skrzyżowaniach autobusy zyskają priorytet. Z kolei pasażerowie o odjazdach autobusów dowiedzą się z tablic dynamicznej informacji pasażerskiej.

Zadanie polegać będzie na wykonaniu automatycznego systemu sygnalizacji wzbudzanej na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ulicą Parkową i Kilińskiego, ul. Wojska Polskiego z ulicą Kościuszki i ul. Wojska Polskiego z ulicą Kościuszki. Zaplanowano wdrożenie automatycznej detekcji rowerzystów i wymianę sygnalizatorów na nowe. System ma ponadto współdziałać z 33 autobusami miejskimi wyposażonymi w moduł pokładowy i elementy systemu informacji pasażerskiej. Ełk myśli także o wykonaniu systemu informacji oraz zarządzaniu ruchem wspierającym uprzywilejowanie transportu zbiorowego w ruchu publicznym. Władze miasta chcą tym działaniem zminimalizować czas oczekiwania autobusów na przejazd przez skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i poprawić punktualność komunikacji miejskiej.

Przewidziano także montaż 24 tablic LCD na przystankach autobusowych podpiętych do Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Mają one wyświetlać informacje dotyczące rozkładu jazdy, opóźnień, przyśpieszeń, zmiany rozkładu czy odwołania kursu. Jak podaje Ełk, tablice zostaną zainstalowane na 19 najbardziej ruchliwych przystankach, z których 15 zostanie przebudowanych.

Zainstalowane będą trzy typy tablic. W większości, bo w liczbie 15 sztuk, zamontowane będą wyświetlacze dwustronne z wbudowanymi diodami w kolorze bursztynowym. Dodatkowo będą też 4 tablice jednostronne. Rozdzielczość ekranu ma wynosić 190 pikseli w poziomie i 90 pikseli w pionie. Tablice mają pokazywać informacje o minimum 5 najbliższych odjazdach autobusów. Urządzenia ponadto mają być wyposażone w czujnik natężenia światła zewnętrznego, który automatycznie dobiera jasność świecenia w zależności od występujących warunków pogodowych i pory dnia. Dodatkowo Ełk zamówi 5 sztuk dwustronnych ekranów multimedialnych, o przekątnej 47 cali, które będą zabudowane w wiatach przystankowych.Składanie ofert w przetargu trwa do 4 grudnia. Wybór wykonawcy odbędzie się po analizie ceny (60 proc.) i terminu gwarancji (40 proc.). Zadanie jest elementem większego projektu rozwoju zrównoważonego transportu publicznego, który realizuje Ełk. Zadanie wyceniono na 4,06 mln zł. Cały projekt jest wart ok. 17,6 mln zł. Unia Europejska dofinansuje 12,8 mln zł, zaś 4,8 mln zł to środki własne miasta. W ramach całego programu zakupiono m.in. 6 autobusów hybrydowych, na które miasto już oczekuje.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5