Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Elektryki dla Szczecina dostarczy Ursus z… Bogdanem?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-10-19 14:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elektryki dla Szczecina dostarczy Ursus z… Bogdanem?
fot. Ursus Bus
Szczecin otworzył oferty w przetargu na dostawę jedenastu 12-metrowych elektrobusów. O zamówienie, które ma zostać zrealizowane do końca lutego 2020 r., ubiega się dwóch zamawiających, choć ich oferty przekraczają budżet zamawiającego.

Szczecin prowadzi przetarg na dostawy 11 autobusów elektrycznych o długości 11,8-12,5 m. Pojazdy mają pomieścić min. 75 pasażerów, w tym 28 na miejscach siedzących. Przewidziano troje drzwi. Przewidziano elektroniczną informację pasażerską, automatyczne zapowiedzi, monitoring, klimatyzację.

Zamawiający dopuszcza rozwiązania napędu poprzez zastosowanie jednego lub wielu silników elektrycznych z zastrzeżeniem, że moc uzyskana zagwarantuje pełne funkcjonowanie pojazdu wraz z osprzętem i wyposażeniem w skrajnie niekorzystnych warunkach w ruchu miejskim. Ilość zmagazynowanej energii w pojeździe powinna umożliwić przejechanie autobusu (w pełni obciążonego) przy zasileniu elektrycznym w warunkach SORT-2 co najmniej 90 km, bez doładowywania urządzeń magazynu energii w temperaturach przez cały rok. Zamawiający wymaga jednak, aby pojemność magazynu energii była nie mniejsza niż 120 kWh Układ napędowy powinien być wyposażony w system odzyskiwania energii. Pojazd winien zapewniać możliwość ładowania plug-in oraz pantografowego. Ładowanie urządzeń magazynu energii stacjonarnym systemem ładowania poprzez plug-in musi pozwolić na naładowanie do 90% baterii w czasie nie dłuższym niż 5 godzin. Dodatkowo przewidziano montaż na dachu każdego z autobusów panelu fotowoltaicznego o mocy ok. 0,1 kW każdy.

Dzisiaj minął termin składania ofert. Solaris zaoferował pojazdy za 49,4 mln zł brutto. Konsorcjum Ursus Bus i Przedsiębiorstwo Filialne “Zakład samochodowy Nr 1” Publiczna Spółka Akcyjna “Kompania Samochodowa Bogdan Motors” – spółka prawa ukraińskiego zaproponowało 38,3 mln zł brutto. Budżet Szczecina na to zadanie wynosi 33,5 mln zł. Zamawiający musi teraz podjąć decyzję, czy zwiększyć budżet, czy unieważnić postępowanie.

O wyborze oferty zadecydują cena (60%), zużycie energii (20%), klimatyzacja – ilość czynnika chłodzącego (5%), podatność obsługowo-serwisowa (5%), zawieszenie (5%), szyba przednia (5%). Zamówienie ma zostać zrealizowane do końca lutego 2020 r.

Raport „Polska na drodze do elektromobilności”, który przygotowaliśmy we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju można pobrać TUTAJ.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ystad. Solaris dostarczy swój pierwszy elektrobus portowy

Komunikacja

Ystad. Solaris dostarczy swój pierwszy elektrobus portowy

jd/inf. pras. 15 października 2018

Tramwaj - najlepszy urbanista

Komunikacja

Tramwaj - najlepszy urbanista

Roman Czubiński 16 października 2018

Ograniczenia dla samochodów to konieczność

Komunikacja

Ograniczenia dla samochodów to konieczność

Roman Czubiński 15 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5