Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Elektryczne Solarisy już na ulicach Grodziska Mazowieckiego

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
28-11-2022
Ostatnia modyfikacja:
23-01-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Dwa autobusy elektryczne wyprodukowane przez Solarisa wyjechały już na ulice Grodziska Mazowieckiego. Pojazdy zostały zakupione w ramach projektu we współpracy z Pruszkowem oraz Żyrardowem. 9-metrowe pojazdy kursują na bezpłatnej linii 0.

Całkiem niedawno informowaliśmy o tym, że już niebawem na ulicach Grodziska Mazowieckiego powinny się pojawić autobusy elektryczne. Samorząd zakupił bowiem dwa elektrobusy od Solarisa. 9-metrowe pojazdy właśnie zaczęły kursowanie z pasażerami. Zakup został zrealizowany we współpracy z dwoma innymi samorządami, a więc Pruszkowem oraz Żyrardowem, które także zakupiły po dwa elektrobusy.

Zakup łącznie sześciu elektrobusów jest wspólnym przedsięwzięciem Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa oraz Żyrardowa, które realizują projekt “Zielone Płuca Mazowsza”, obejmujący poza zakupem autobusów także budowę ścieżek rowerowych, parkingu park&ride czy też wdrożenie systemu ITS.

W Grodzisku nowe autobusy zaczęły obsługiwać bezpłatną linię 0, o czym miasto poinformowało na swoim facebooku.

“Nowa bezpłatna linia 0 obejmuje swym zasięgiem dzielnicę Łąki, Szpital, ul. Żyrardowską, Osiedle Piaskowa, Osiedle Teligi, Osiedle Kopernika oraz Dworzec PKP” – możemy przeczytać na profilu samorządu.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

„ZM”: Warszawa potrzebuje zrównoważonego transportu

Komunikacja

„ZM”: Warszawa potrzebuje zrównoważonego transportu

Justyna Urbaniak 25 września 2014

Zobacz również:

„ZM”: Warszawa potrzebuje zrównoważonego transportu

Komunikacja

„ZM”: Warszawa potrzebuje zrównoważonego transportu

Justyna Urbaniak 25 września 2014

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5