Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Elektromobilne Opole. Miasto zamawia nowe elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Magdalena Romanowska

Data publikacji:
2020-08-12 15:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
UM Opole/CUPT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elektromobilne Opole. Miasto zamawia nowe elektrobusy
fot. Solaris
Miasto Opole ogłosiło przetarg na dostawę pięciu nowych autobusów miejskich, wraz z dostawą i montażem infrastruktury ładowania. Zamówienie jest częścią projektu „Elektromobilne Opole”.

Przedmiotem przetargu jest dostawa 5 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich niskopodłogowych klasy maksi (12-metrowych), napędzanych silnikiem elektrycznym, wraz z dostawą i montażem infrastruktury ładowania, w ramach projektu „Elektromobilne Opole”.

Zwycięzca przetargu będzie miał na realizację zadania 350 dni od podpisania umowy.

Zadaniem wykonawcy będzie również zapewnienie infrastruktury ładowania, czyli 3 fabrycznie nowych stacji ładowania zajezdniowego, każda o mocy min. 2x60 kW i każda posiadająca dwa niezależne wyjścia do ładowania. Ładowarki powinny być zbudowane w sposób, który umożliwia ładowanie zwiększoną mocą 120 kW w przypadku podłączenia jednego autobusu). Muszą być one jednego typu, co oznacza, że są one identyczne, w szczególności pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych, kompletacji i wyposażenia.

Projekt „Elektromobilne Opole” jest dofinansowywany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w w ramach działania Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach. Umowa między miastem a Centrum Unijnych Projektów Transportowych na a dofinansowanie zakupu 5 niskopodłogowych autobusów elektrycznych typu MAXI, ładowarek plug-in oraz stacji ładowania i pantografów została podpisana 30 stycznia 2020 r. Zakłada ona, że już w drugim kwartale 2021 r. będą mogli cieszyć się jazdą autobusami nie tylko nowoczesnymi, ale przede wszystkim ekologicznymi, elektrycznymi, zeroemisyjnymi.

Nowa flota docelowo obsługiwała będzie linię 25, jedną z najdłuższych w granicach administracyjnych miasta Opola, a stacja szybkiego ładowania dla niej zostanie wybudowana przy przystanku „Prószkowska-Politechnika-Pętla”.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jest umowa PKM Katowice z Solarisem na dostawę 5 elektrobusów

Komunikacja

Jest umowa PKM Katowice z Solarisem na dostawę 5 elektrobusów

Magdalena Romanowska 11 sierpnia 2020

MPK Kraków z ofertami na dwa używane elektrobusy

Komunikacja

MPK Kraków z ofertami na dwa używane elektrobusy

Witold Urbanowicz 07 sierpnia 2020

Bobowa: Pierwsza umowa w Polsce z Yutongiem na elektrobusy

Komunikacja

Bobowa: Pierwsza umowa w Polsce z Yutongiem na elektrobusy

Witold Urbanowicz 05 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5