Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Elbląg z umową na jeden nowy tramwaj

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-23 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elbląg z umową na jeden nowy tramwaj
mat. prasowe
Formalności stało się zadość i Elbląg zawarł umowę z Modertransem na dostawę kolejnego nowego tramwaju. Pojazd, który – tak jak w przypadku wcześniej zawartej umowy – będzie jednoczłonowy, częściowo niskopodłogowy, ma zostać dostarczony do początku 2020 r.

Elbląg zawarł umowę z Modertransem w zeszłym tygodniu, 17 stycznia. Przedmiotem zamówienia jest zakup jednego nowego wagonu tramwajowego jednoczłonowego, jednokierunkowego, o długości 14-15,5 m, częściowo niskopodłogowego, z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym, z dwoma wózkami obrotowymi, z kabiną motorniczego w przedniej części oraz stanowiskiem sterowniczym do manewrowania z tyłu wagonu. W zakres zamówienia wchodzi wyposażenie specjalistyczne oraz pakiet naprawczy.

Wartość zamówienia sięga kwoty 3,345 mln zł brutto. Nowy tramwaj ma zostać dostarczony do końca stycznia 2020 r.  Elbląg zamawiał już podobne tramwaje. W czerwcu 2017 r. miasto podpisało z Modertransem umowę na dostawy trzech nowych tramwajów. Producent zaoferował tramwaje z serii Moderus Beta MF 09 AC o długości 14,3 metra, z niską podłogą w środkowej części stanowiącą 40% powierzchni wewnętrznej wagonu. Pojazd będzie wyposażony w bardziej klasyczne rozwiązania wózkowe. Wartość umowy to ok. 7 mln zł brutto, natomiast jednego tramwaju to 2,275 mln zł brutto. Jak wyjaśniało miasto – zakup nietypowych w skali Polski tramwajów jest podyktowany spadającą liczbą mieszkańców oraz pasażerów, a także ograniczonymi możliwościami finansowymi.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Elbląg zwiększa budżet na kolejny tramwaj Modertransu

Komunikacja

Elbląg zwiększa budżet na kolejny tramwaj Modertransu

Witold Urbanowicz 03 stycznia 2019

Elbląg dokupuje kolejny nietypowy tramwaj. Oferta od Modertransu

Komunikacja

Elbląg dokupuje kolejny nietypowy tramwaj. Oferta od Modertransu

Witold Urbanowicz 26 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5