Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Elbląg: Trwa produkcja tramwajów. Gotowe pierwsze wózki

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2019-07-19 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elbląg: Trwa produkcja tramwajów. Gotowe pierwsze wózki
fot. UM Elbląg
Elbląg czeka na dostawę z Modertransu trzech jednoczłonowych, częściowo niskopodłogowych tramwajów. Nowe pojazdy mają dotrzeć do miasta w styczniu 2020 roku. Produkcja już trwa, a urzędnicy niedawno wizytowali fabrykę pod Poznaniem.

Pierwsza umowa z Modertransem na produkcję nowych tramwajów została zawarta 21 czerwca 2017 r., a umowa na jeden dodatkowy pojazd została podpisana w styczniu tego roku. Co nietypowe, jednokierunkowe pojazdy mają być jednoczłonowe, a ich długość określono na 14-15,5 m. Wymagany udział części niskopodłogowej to co najmniej 30% w stosunku do powierzchni dla osób stojących. Zakupy są dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wszystkie wozy powinny dotrzeć do miasta pod koniec stycznia 2020 roku. Do tej pory nikt takich tramwajów – jednoczłonowych, częściowo niskopodłogowych – w Polsce nie zamawiał.

Wiadomo już, że produkcja tramwajów została rozpoczęta. – Przedstawiciele zamawiającego wraz z przedstawicielami Tramwajów Elbląskich wizytowali siedzibę firmy Modertrans zlokalizowaną w Biskupicach koło Poznania. Na początku lipca 2019 roku przeprowadzono czynności odbiorowe wykonania trzech kompletów wózków jezdnych do zamówionych tramwajów – zdradza Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Jak dodaje, w produkcji są również nadwozia tramwajów. Te jednak nie zostały jeszcze odebrane przez miasto.

Elbląg za trzy pojazdy zapłaci ok. 7 mln zł brutto. Wartość jednego tramwaju to 2,275 mln zł brutto. Natomiast wartość ostatniego tramwaju z zamówienia dodatkowego to 3,345 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Elbląg modernizuje zajezdnię dla nowych tramwajów

Przestrzeń

Elbląg modernizuje zajezdnię dla nowych tramwajów

Przemysław Farsewicz 12 marca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5