Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Elbląg szuka przewoźnika dla miejskich linii autobusowych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2020-03-23 11:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elbląg szuka przewoźnika dla miejskich linii autobusowych
fot. Aktron, CC A 3.0 Unported, wikimedia commons
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu rozpisał przetarg na obsługę linii autobusowych w tym mieście. Podzielone na dwa pakiety zamówienie to łącznie 2,2 mln wozokilometrów. Jest przewidziany na siedem lat.

Oferenci wybrani w obu częściach zamówienia będą zobowiązani świadczyć usługi od stycznia przyszłego roku, do końca grudnia 2027 r. Pierwszy z pakietów dotyczy ok. miliona wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 7 mln wozokilometrów. Drugi z pakietów jest nieco większy i opiewa na 1,2 mln wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 8,4 mln wozokilometrów.

ZKM jeszcze nie opublikował szczegółów zamówienia, nie wiadomo więc których linii ma dotyczyć usługa, ani ile autobusów jest wymaganych do jej wykonywania.

W obu częściach zamówienia zawarto opcję, która polega na tym, że w zależności od potrzeb organizator może zwiększyć, lub zmniejszyć wymiar usługi o 10 proc. w stosunku do zrealizowanej pracy w poprzednim roku. Przez cały okres obowiązywania umowy liczba wozokilometrów nie może być jednak mniejsza o więcej niż 20 proc. i większa o więcej niż 10 proc. niż zadeklarowane w przetargu.

W obu częściach zamówienia od oferentów wymaga się doświadczenia w postaci wykonania w ciągu ostatnich pięciu lat usług przewozowych o łącznej wielkości minimum 2 mln wozokilometrów. Przynajmniej jedna z tych usług powinna zawierać obsługę minimum 3 linii autobusowych. W pierwszej części zamówienia oferent musi wykazać się środkami finansowymi lub zdolnością kredytową na sumę 11,5 mln zł, w drugiej (choć jest nieco większa) wystarczy 9 mln zł.

Na oferty czekają w Elblągu do 27 kwietnia. Miasto ma długą tradycję prywatnych przewoźników w komunikacji miejskiej. Pasażerów wożą tam Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej i Arriva Bus.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5