Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Elbląg. Od poniedziałku strajk tramwajarzy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-09-29 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elbląg. Od poniedziałku strajk tramwajarzy
fot. MJ
Ze względu na zapowiadany strajk ciągły w spółce Tramwaje Elbląskie, od 2 października 2017 do odwołania, tramwaje na wszystkich liniach nie będą kursować. W miejsce linii tramwajowych uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Tramwajarze domagają się podwyżki.

Konflikt w miejskiej spółce trwa od początku roku. Na początku września odbył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Teraz tramwaje mają stanąć na dłużej, jeśli przez weekend strony się nie porozumieją. Do tej pory to się nie udało mimo wymiany propozycji i licznych spotkań.

Tramwajarze początkowo domagali się podwyżki o 2 zł za godzinę. Ostatecznie zgodzili się na podwyżkę w wysokości 1 zł za godzinę od lipca i o kolejną złotówkę od początku przyszłego roku. Władze miasta są gotowe zaoferować dwa razy mniej, co oznacza średnio dodatkowo 100 zł brutto do pensji dla motorniczego.

ZKM w Elblągu przygotował komunikację zastępczą:

Linia T1- zastępująca linię tramwajową nr 1, a także częściowo linię nr 3 (pętla Ogólna - Ogólna - Odrodzenia - Mazurska - Browarna - Robotnicza - Pocztowa - Plac Słowiański - Rycerska - Tysiąclecia - Grunwaldzka - Dębowa; częstotliwość ok. 25 min).
Linia T2 (okrężna trasa) - zastępująca linię tramwajową nr 2 (pętla dworzec - Grunwaldzka - Tysiąclecia - Rycerska - Plac Słowiański - Armii Krajowej - 12 Lutego - Królewiecka - Marymoncka - Kościuszki - Królewiecka - powrót do dworca po tej samej trasie; częstotliwość ok. 25 min).
Linia T4 - zastępująca linię tramwajową nr 4 (pętla Ogólna - Ogólna - Dąbka - Teatralna - Robotnicza - Pocztowa - Plac Słowiański - Rycerska - Tysiąclecia - Grunwaldzka - pętla Dębowa; częstotliwość ok. 20 min).
Linia T5 (okrężna trasa) - zastępująca linię tramwajową nr 5 (pętla Ogólna - Ogólna - Dąbka - Teatralna - Robotnicza - Armii Krajowej - Grota-Roweckiego - Grobla św. Jerzego - Bema - Łęczycka - Rawska - Grunwaldzka - Grottgera - Łęczycka - powrót do pętli Ogólna po tej samej trasie; częstotliwość ok. 25 min).

Autobusy na liniach zastępczych będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach autobusowych na swojej trasie, a także na dodatkowych zastępczych. Przesiadki pomiędzy autobusami regularnych linii, a liniami zastępczymi lub pomiędzy liniami zastępczymi mogą odbywać się na podstawie jednego biletu, w czasie 40 minut od momentu skasowania biletu w pierwszym pojeździe.

Autobusy będą oznakowane tablicami o treści „komunikacja zastępcza” oraz nazwami poszczególnych linii.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Solaris i MAN rywalizują o Nowy Sącz

Komunikacja

Solaris i MAN rywalizują o Nowy Sącz

Witold Urbanowicz 29 września 2017

Łódź: MPK sprzedaje nietypowe 805N

Komunikacja

Łódź: MPK sprzedaje nietypowe 805N

Roman Czubiński 21 czerwca 2016

Elbląg kupuje M8C z Mülheim

Komunikacja

Elbląg kupuje M8C z Mülheim

Kasper Fiszer 11 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5