Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Elbląg modernizuje zajezdnię dla nowych tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2018-03-12 09:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elbląg modernizuje zajezdnię dla nowych tramwajów
fot. MJ
Ruszył przetarg na modernizację obecnej zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej. Nowy obiekt zastąpi konstrukcję z lat 80 XX wieku. Znaleźć mają tam miejsce nowe wozy, które produkuje dla Elbląga Modertrans. Wśród zadań znalazło się też powstanie węzła przesiadkowego przy pl. Dworcowym wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż Grunwaldzkiej.

Rozpoczęło się poszukiwanie wykonawcy modernizacji obecnej zajezdni tramwajowej przy ul. Browarnej w Elblągu. Miasto chce rozebrać obecną konstrukcję, a w jej miejscu postawić nowy obiekt. Jak wyjaśnia Urząd Miasta, obecnie istniejąca hala jest wykorzystywana jako warsztat oraz magazyn, z którego korzystają pracownicy zajmujący się naprawą torów. Powstała ona w połowie lat 80. XX wieku. Z wyjaśnień wynika, że budynek jest już mocno wyeksploatowany, z uszkodzonym dachem, dodatkowo pokrytym w połowie płytami azbestowymi. Warto przypomnieć, że w trakcie realizacji jest już umowa z Modertransem na wyprodukowanie trzech tramwajów jednoczłonowych częściowo niskopodłogowych.

Nowy obiekt, który powstanie w miejscu istniejącej hali naprawczej autobusów, będzie składał się z dwóch naw. Będzie on pełnił funkcję hali postojowej oraz obsługowo-naprawczej. W każdej z dwóch naw będą garażowały wagony tramwajowe. Dodatkowo w jednej z naw będą wykonywane czynności obsług codziennych, przeglądów okresowych oraz drobne naprawy awaryjne, w drugiej nawie zostanie zainstalowane stanowisko do mycia wagonów. W hali znajdzie się też stanowisko do podnoszenia wagonów oraz ich malowania. Konieczna będzie również dobudowa torowisk z siecią trakcyjną.

Przy okazji tego zadania Elbląg planuje stworzenie także węzła przesiadkowego na ul. Grunwaldzkiej. Przy Placu Dworcowym pojawią się dwa nowe perony tramwajowe wyposażone w wiaty, trzy tablice pasażerskie, trzy biletomaty, stojaki rowerowe i przystanki Park&Ride. Przystanki na pętli autobusowej zostaną dodatkowo doświetlone oświetleniem w technologii LED. Powstanie też ścieżka rowerowa po północnej stronie Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Kaliningrad do ulicy Komeńskiego.

Wszystko odbywa się w ramach projektu „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga”. Poszukiwania wykonawcy potrwają do 26 marca 2018 roku. Cena zadecyduje w 60% o zwycięstwie w przetargu. Reszta to okres gwarancji (20%), doświadczenie kierownika budowy (10%) oraz liczba zatrudnionych osób bezrobotnych na podstawie umowy o pracę przy realizacji zamówienia (10%). Według planów, projekt ma zostać zrealizowany do 31 stycznia 2020 roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwajowe plany Elbląga w tegorocznym budżecie

Komunikacja

Tramwajowe plany Elbląga w tegorocznym budżecie

Przemysław Farsewicz 14 lutego 2018

Modertrans: Elbląg przeciera szlaki w dziedzinie tramwajów

Komunikacja

Modertrans: Elbląg przeciera szlaki w dziedzinie tramwajów

Przemysław Farsewicz 10 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5