Partnerzy serwisu:
Mobilność

Ekoenergetyka z kontraktem ramowym za 172 mln zł na ładowarki dla Paryża

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
26-05-2022
Ostatnia modyfikacja:
05-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Ekoenergetyka z kontraktem ramowym za 172 mln zł na ładowarki dla Paryża
fot. Ekoenergetyka
Ekoenergetyka-Polska podpisała kolejną umowę ramową z publicznym przewoźnikiem ze stolicy Francji – Regie Autonome des Transports Parisiens i dostarczy systemy szybkiego ładowania autobusów elektrycznych do Paryża.

W ramach nowego, kolejnego kontraktu, polska spółka technologiczna będzie realizować dostawy infrastruktury szybkiego ładowania dla pojazdów miejskich do Paryża, o łącznej wartości do 172 mln zł. Pierwsze zamówienie w ramach nowego kontraktu opiewa na 349 sztuk stacji ładowania. Od 2018 r. Ekoenergetyka jest jednym z głównych dostawców systemów szybkiego ładowania dla paryskiego przewoźnika.

RATP chce, by do 2025 r. transport autobusowy był w pełni zeroemisyjny. Realizacja tego celu wymaga przekształcenia połowy zajezdni autobusowych i wyposażenia ich w najnowocześniejsze systemy ładowania. – Nasza infrastruktura ładowania jest zgodna z wymaganiami trzeciego co do wielkości operatora komunikacji miejskiej na świecie, co również świadczy o globalnym potencjale spółki. Gratuluję skali i systematycznej realizacji całego przedsięwzięcia, jakiego podjęło się RATP i liczę, że nasze rozwiązania w większości zasilą zeroemisyjną komunikację miejską Paryża – powiedział Bartosz Kubik, współzałożyciel i prezes zarządu Ekoenergetyki.

Ekoenergetyka-Polska od ponad 12 lat wprowadza innowacyjne rozwiązania dla elektromobilności i jest czołowym producentem infrastruktury ładowania wysokiej mocy w Europie. Spółka dostarcza systemy szybkiego ładowania miejskich autobusów elektrycznych do większości europejskich stolic. Ekoenergetyka wdraża również rozwiązania dla transportu długodystansowego i gwarantuje pełne naładowanie pojazdu w czasie 45-minutowej pauzy, obowiązującej kierowców ciężarówek i autokarów na terenie całej Unii Europejskiej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5