Partnerzy serwisu:
Mobilność

Ekoenergetyka stawia ładowarki dla elektrobusów MZA Warszawa

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
17-04-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf, prasowa MZA Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Ekoenergetyka stawia ładowarki dla elektrobusów MZA Warszawa
fot. Ekoenergetyka
15 stacji ładowania o mocy 60 kW każda, wraz z satelitkami trafiło na zajezdnię Woronicza w Warszawie. To część kontraktu, który Ekoenergetyka realizuje dla stołecznego operatora. Docelowo zgodnie z zawartą umową, na zajezdniach MZA znajdzie się 65 ładowarek 60 kW oraz trzy stacje pantografowe Ekoenergetyki.

Zgodnie z podpisaną jesienią 2019 r. umową, na warszawską zajezdnię Woronicza Ekoenergetyka dostarczyła 15 urządzeń typu plug-in o mocy 60 kW każda – Plug Charger R 60. Wszystkie wyposażone są w złącze CCS Combo 2 oraz dodatkowo w satelitkę z przewodem (również CCS Combo 2). Kierowcy elektrycznych autobusów będą mogli swobodnie podjechać pod stację ładowania i rozpocząć zasilanie pojazdu.

To jedna z trzech zajezdni w Warszawie, gdzie znajdzie się dostarczona przez Ekoenergetykę infrastruktura. W najbliższych miesiącach spółka planuje montaż urządzeń na terenie zajezdni Ostrobramska oraz Stalowa. Ostatecznie do stolicy trafi 65 ładowarek Plug Charger R 60. Ponadto kontrakt zakłada instalację trzech stacji pantografowych o mocy 400 kW.

Pierwszą umowę ze stołecznym operatorem Ekoenergetyka zawarła latem 2019 roku. Dotyczyła ona budowy 20 ulicznych stacji szybkiego ładowania (pantografów) o łącznej mocy 8 MW. Zakupiona przez MZA infrastruktura jest częścią projektu, który zakłada wprowadzenie do ruchu 130 elektrycznych autobusów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5