Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

EEC wygrywa w KIO. ZTM zmienia przetarg na przewozy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-01-16 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

EEC wygrywa w KIO. ZTM zmienia przetarg na przewozy
fot.
Krajowa Izba Odwoławcza uznała wątpliwości przewoźnika Europa Express City w związku z przetargiem na ośmioletnie przewozy warszawskich pasażerów 25 krótkimi i 25 standardowej długości autobusami. ZTM zmienił warunki przetargu i wygląda na to, że EEC je spełnia.

W odwołaniu, wniesionym niedawno do KIO, przewoźnik zarzucił warszawskiemu organizatorowi transportu, że sformułował wymóg doświadczenia w przesadnie restrykcyjny sposób, co w efekcie prowadziłoby do tego, że EEC by ich nie spełniła. ZTM chciał, by w przetargu mógł startować przewoźnik, który w ciągu ostatnich trzech lat, przynajmniej przez rok zrealizował przewozy w ramach komunikacji miejskiej w wielkości minimum 1,5 mln wozokilometrów. W dodatku, gdyby w przetargu startowały konsorcja, przynajmniej jeden z członków takiej grupy przewoźników, musiałby spełnić ten warunek samodzielnie.

KIO zgodziło się z argumentacją EEC, która podnosiła, że wielkość doświadczenia jest wyższa niż ZTM standardowo określa w podobnych, organizowanych przez siebie przetargach (zwykle to 1–1,2 mln wzkm), a także, że nie ma sensu branie pod uwagę tylko przewozów komunikacji miejskiej, a wykluczenie komunikacji podmiejskiej i zastępczej, które zwykle są realizowane na podobnych zasadach jak miejska. Dla EEC to istotne, bo część jego doświadczenia to realizowanie komunikacji zastępczej dla Kolei Mazowieckich.

W efekcie w piątek ZTM zmienił warunki przetargu. Oferenci muszą legitymować się doświadczeniem w postaci zrealizowanych 1,2 mln wzkm w ciągu jednego roku w ramach komunikacji miejskiej, podmiejskiej lub zastępczej z wykorzystaniem sieci miejskiej lub podmiejskiej. Termin składania ofert przesunięto o tydzień, do 29 stycznia.

Postępowanie jest jednym z serii przetargów na przewozy w Warszawie, organizowanym przez ZTM dla prywatnych przewoźników (mniej więcej ¾ przewozów na liniach miejskich w stolicy realizują MZA, resztę prywatni przewoźnicy, wybierani w przetargach). Tym razem chodzi o przewozy w terminie, od podpisania umowy (ale nie wcześniej niż od 1 września) do końca 2026 r., realizowane 25 krótkimi autobusami i 25 autobusami standardowej długości, przy czym preferowane będą autobusy napędzane gazem. W sumie to ok. 34 mln wozokilometrów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Trapeze Poland partnerem portalu Transport-Publiczny.pl

Mobilność

Trapeze Poland partnerem portalu Transport-Publiczny.pl

Redakcja 16 stycznia 2018

Ostrów Wielkopolski rozpisał przetarg na trzy autobusy

Prawo & Finanse

Ostrów Wielkopolski rozpisał przetarg na trzy autobusy

Jakub Dybalski 16 stycznia 2018

Warszawa. ZTM szuka przewoźnika z autobusami na gaz

Prawo & Finanse

Warszawa. ZTM szuka przewoźnika z autobusami na gaz

Jakub Dybalski 20 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5