Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Edynburg: Tramwaj zbyt hałaśliwy dla mieszkańców?

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2014-07-15 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Global Rail News/lp, Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Edynburg: Tramwaj zbyt hałaśliwy dla mieszkańców?
fot. Kim Traynor, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Dopiero co minął miesiąc od oficjalnego otwarcia linii tramwajowej w Edynburgu, a już część mieszkańców ma dość nowego środka transportu w mieście. Fala uwag wpłynęła do tamtejszego zarządcy transportu w sprawie uciążliwego hałasu, jaki wywołują dzwonki tramwajowe.

Mieszkańcy osiedli, przez tereny których linia przebiega, skarżą się na hałas wywoływany używaniem przez motorniczych dźwiękowego sygnału ostrzegawczego - charakterystycznych dzwonków. Według mieszkańców sygnał jest przede wszystkim nadużywany, ale i za głośny, dlatego zwrócili się o jego wyciszenie.

Sprawie przyjrzał się lokalny zarządca transportu - Transport for Edinburgh. Z przedstawionego oświadczenia wynika jednak, że zmian raczej nie będzie: - Nie ma w planach zaprzestania eksploatacji dzwonków tramwajowych, ponieważ jest to urządzenie bezpieczeństwa na drodze. Nasza polityka nie zmieniła się od grudnia 2013 roku, kiedy to rozpoczęliśmy testy tramwaju na ulicach. Motorniczy używa sygnału zawsze w adekwatnej sytuacji - przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa - informuje Transport for Edinburgh. - Takie przypadki obejmują skrzyżowania, gdzie przechodzący w pobliżu piesi mogą nie być świadomi obecności tramwaju. Bezpieczeństwo pieszych oraz naszych pasażerów jest najważniejszym priorytetem, dlatego szkolimy motorniczych, aby używali sygnałów adekwatnie do sytuacji - dodaje TFE.

Dziennik "Edinburgh Evening News" zanotował jednak, że kierujący pojazdami zostali upomniani, aby w rejonach miasta, z których pochodziły skargi, używać sygnałów dźwiękowych tylko w sytuacji, gdy jest to absolutnie konieczne.

Tramwaj mieszkańcom Edynburga dość szybko dał się we znaki. System funkcjonuje dopiero od nieco ponad miesiąca. Zgodnie z danymi z roku 2011 budżet inwestycji opiewał na 776 mln funtów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Trzy szkoły planowania tramwajów

Przestrzeń

Trzy szkoły planowania tramwajów

Witold Urbanowicz 27 listopada 2013

Olsztyn: Dzięki tramwajowi miasto przyjazne pieszym

Przestrzeń

Olsztyn: Dzięki tramwajowi miasto przyjazne pieszym

Jakub Dybalski 29 października 2013

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5