Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Działdowo: Zielone światło do uruchomienia komunikacji miejskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2018-04-28 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Działdowo: Zielone światło do uruchomienia komunikacji miejskiej
fot. MJ
Działdowo rozstrzygnęło przetarg na obsługę komunikacyjną miasta. Jeszcze w tym roku uruchomione zostaną 4 linie autobusowe, które połączą najważniejsze miejskie ośrodki. Burmistrz miasta znalazł dodatkowe środki w budżecie, przez co możliwe jest podpisywanie umowy na przewozy.

Zamówienie obejmuje teraz przewozy od 2018 roku do 31 grudnia 2019 roku. Rozpoczęcie świadczenia usługi ma nastąpić w terminie 30 dni od podpisania umowy. Według planów wykonawca w tym czasie ma zrealizować łącznie 135,7 tys. wozokilometrów (w obecnym roku 54,3 tys., a w 2019 – 81,4 tys.). Zamawiający zastrzegał jednak możliwość zwiększenia ilości kursów o 30% lub zmniejszenia ich o 20%.

Pierwszy przetarg na komunikację miejską unieważniono z powodu braku ofert. Tym razem do przetargu stanęła firma NOIR z Elbląga. To działająca od 10 lat firma specjalizująca się w przewozach autokarowych i wypożyczaniu pojazdów. Oferent zaproponował kwotę 840 tys. zł. Działdowo na zamówienie przygotowało z kolei 550 tys. zł. Udało się jednak znaleźć dodatkowe środki i rozstrzygnąć postępowanie, wskazując ofertę elbląskiego przewoźnika za najkorzystniejszą.

Oznacza to, że w Działdowie pojawią się 4 linie autobusowe. Wszystkie, oprócz linii nr 4, która ma mieć charakter uzupełniający, obsługiwać będą centrum miasta. Założono, iż autobusy rozpoczynać będą kursy na dworcu kolejowym. Główną z nich będzie linia nr 1, która od dworca podążać ma przez całe miasto do skrzyżowania ul. Nidzickiej i Olsztyńskiej. Linia nr 2 obsługiwać ma trasę pomiędzy dworcem a szkołą w Malinowie. Z kolei linie nr 3 i 4 będą mieć zbliżoną trasę i dojeżdżać do miejscowości Księży Dwór, z tą różnicą, że „trójka” ma kursować przez wschodnią częścią Działdowa ulicami Władysława Jagiełły i Pocztową. Natomiast trasę czwórki wyznaczono przez zachodnią częścią miasta ulicami Małka, Lidzbarską i Zbożową.

Działdowo zastrzegło posiadanie przez firmę dwóch mikrobusów wraz z posiadaniem rezerwy w postaci jednego dodatkowego pojazdu. Autobusy mają być wyprodukowane najpóźniej w 2008 roku. Dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Pomieścić mają 40 pasażerów. 12 osób powinno znaleźć miejsce siedzące. Wejście do pojazdu zapewnić mają dwie pary drzwi. Przewidziano silniki wysokoprężne spełniające normy emisji spalin co najmniej Euro 4. Więcej o parametrach technicznych pisaliśmy tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowy Jork wymieni wszystkie autobusy na elektryczne do 2040 r.

Komunikacja

Nowy Jork wymieni wszystkie autobusy na elektryczne do 2040 r.

Jakub Dybalski 29 kwietnia 2018

Zgierz: Komunikacja zastępcza za tramwaj jednak dla MPK-Łódź

Komunikacja

Zgierz: Komunikacja zastępcza za tramwaj jednak dla MPK-Łódź

Kasper Fiszer 30 kwietnia 2018

W Toronto mieszkańcy partycypują w decyzjach dzięki... losowaniu

Prawo & Finanse

W Toronto mieszkańcy partycypują w decyzjach dzięki... losowaniu

Roman Czubiński (współpraca: Łukasz Malinowski) 29 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5