Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Dywity wybierają tureckie mikrobusy Karsan

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2018-05-17 14:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dywity wybierają tureckie mikrobusy Karsan
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia common
Podolsztyńska gmina zakupi trzy mikrobusy tureckiej produkcji do obsługi komunikacji gminnej. W tym tygodniu podpisano stosowną umowę z wykonawcą. Pojazdy pojawią się najpóźniej w styczniu 2019 roku i usprawnią komunikację w dojazdach do Olsztyna.

Nowe autobusy dla Dywit mają wzmocnić obecnie już funkcjonującą komunikację na terenie gminy, która ułatwia dojazd mieszkańcom do Olsztyna. Komunikacja gminna pojawiła się tutaj 1 lipca 2017 roku. Funkcjonują trzy linie D-1, D-2 i D-3, które dowożą mieszkańców mniejszych miejscowości do przystanków przesiadkowych w Dywitach i Słupach, gdzie czekają autobusy miejskie do Olsztyna linii 108, 110 i 112.

Dywity prowadziły drugie podejście na tabor, gdyż w pierwszym postępowaniu cena autobusów okazała się zbyt wysoka. Drugie postępowanie przyniosło trzy oferty – Truck Export-Import Wynajem za 1,3 mln zł, Auto Cuby z Gościcina za 1,5 mln zł oraz MMI ze Zbyszewa za 1,06 mln zł. Wszyscy zaoferowali 24 miesiące gwarancji na dostarczone pojazdy. Zamawiający oceniał oferty pod kątem ceny (60%) oraz czasu gwarancji (40%). Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy ze Zbyszewa, z którą podpisano już umowę.

– Autobusy MINI z Turcji to produkt sprawdzony, który zbiera wiele pozytywnych opinii, a jego zaletą jest również niski koszt eksploatacji, dostępność części zamiennych i małe zużycie paliwa – ocenia wybór oferty Jacek Szydło, wójt gminy Dywity.

Do gminy dotrą 3 nowe autobusy miejskie produkcji tureckiej, popularnej ostatnio produkcji Karsan Jest. To 6-metrowy, niskopodłogowy autobus klasy mini produkcji tureckiej. Tym samym na pokład zabiorą do 25 pasażerów. Dla 12 w pojeździe znajdzie się miejsce siedzące. Wewnątrz pojazdu ma pojawić się miejsce przystosowane do przewożenia co najmniej jednego wózka inwalidzkiego. Pojazdy będą spełniać normę emisji spalin Euro 6, z kolei sam silnik ma mieć moc minimalną 90 kW. Standardowo w autobusach będzie monitoring wnętrza, a także klimatyzacja dla kierowcy i przestrzeni pasażerskiej.

Gmina Dywity chce sfinansować zakup pojazdów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych wspieranych przez Unię Europejską. To nowy instrument dofinansowania inwestycji dążący do zrównoważonego rozwoju głównego miasta – w tym przypadku Olsztyna – i obszaru w jego otoczeniu, z którym tworzy nierozerwalną całość.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Łódź: Karsan Atak kolejnym minibusem na testach

Komunikacja

MPK Łódź: Karsan Atak kolejnym minibusem na testach

Roman Czubiński 07 września 2017

Maleńki autobus Polonusa jest całkiem wygodny

Komunikacja

Maleńki autobus Polonusa jest całkiem wygodny

Jakub Dybalski 24 marca 2017

PKS Polonus testuje (najpewniej) najkrótszy autobus w Polsce

Komunikacja

PKS Polonus testuje (najpewniej) najkrótszy autobus w Polsce

Jakub Dybalski 21 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5