Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Dywity pod Olsztynem znów szukają autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2018-04-06 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dywity pod Olsztynem znów szukają autobusów
fot. UG Dywity
Przewidywania okazały się trafne i podolsztyńska gmina Dywity unieważniła pierwszy przetarg na dostawę trzech autobusów. Cena w przetargu okazała się zbyt dużym obciążeniem dla budżetu, dlatego postępowanie ponowiono, zmieniając między innymi długość zamawianych pojazdów.

Nowe autobusy mają wzmocnić obecnie już funkcjonującą komunikację na terenie gminy Dywity, która ułatwia dojazd mieszkańcom do Olsztyna. Komunikacja gminna pojawiła się tutaj 1 lipca 2017 roku. Funkcjonują trzy linie D-1, D-2 i D-3, które dowożą mieszkańców mniejszych miejscowości do przystanków przesiadkowych w Dywitach i Słupach, gdzie czekają autobusy miejskie do Olsztyna linii 108, 110 i 112.

Pierwszy przetarg zakończył się unieważnieniem postępowania. Z ofertą zgłosił się jedynie jeden oferent – MMI ze Zbyszewa. Zaoferował pojazdy za 1,86 mln zł i 36 miesięcy gwarancji. Gmina na zamówienie 832 tys. zł brutto. Teraz przyszła pora na drugie podejście.

Tak jak dotychczas, gmina chce pozyskać 3 nowe autobusy miejskie do obsługi komunikacji publicznej. Tym razem jednak zdecydowano się na zmiany w parametrze długości pojazdów. Zmniejszono go z 8,3 metra do 7,7 metra. Tym samym na pokład zabiorą już nie 35 a 25 pasażerów. Dla 12 w pojeździe powinno się znaleźć miejsce siedzące. Wewnątrz pojazdu ma pojawić się miejsce przystosowane do przewożenia co najmniej jednego wózka inwalidzkiego.

Wejście do pojazdu mają zapewnić pojedyncze lub podwójne drzwi w układzie 2 lub 1-2. Pojazdy dalej mają spełniać normę emisji spalin Euro 6, z kolei sam silnik ma mieć moc minimalną 90 kW. W zamówieniu tym razem pojawił się wymóg, by autobusy były w części lub w całości niskowejściowe. Standardowo wymagany jest monitoring wnętrza, a także klimatyzacja dla kierowcy i przestrzeni pasażerskiej.

Gmina Dywity chce sfinansować zakup pojazdów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. To nowy instrument dofinansowania inwestycji dążący do zrównoważonego rozwoju głównego miasta – w tym przypadku Olsztyna – i obszaru w jego otoczeniu, z którym tworzy nierozerwalną całość. Składanie ofert trwa do 17 kwietnia. W 60% o zwycięstwie decyduje cena, zaś w 40% okres gwarancji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Koszalin. Tylko Scania wystartowała w przetargu na 3 autobusy

Komunikacja

Koszalin. Tylko Scania wystartowała w przetargu na 3 autobusy

Jakub Dybalski 09 kwietnia 2018

Podrzeszowskie gminy z częściowymi ofertami na 54 autobusów

Komunikacja

Podrzeszowskie gminy z częściowymi ofertami na 54 autobusów

Witold Urbanowicz 09 kwietnia 2018

Łomianki. Ursus ma tańsze elektrobusy, ale wygra Solaris

Komunikacja

Łomianki. Ursus ma tańsze elektrobusy, ale wygra Solaris

Jakub Dybalski 09 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5