Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Dwukierunkowe tramwaje przydadzą się na Bródnie podczas remontu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-08-13 13:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dwukierunkowe tramwaje przydadzą się na Bródnie podczas remontu
fot. Łukasz Malinowski
Po wakacjach rozpocznie się remont trasy tramwajowej z Dw. Wileńskiego do Żerania Wschodniego w Warszawie. ZTM po raz kolejny chce wykorzystać tramwaje dwukierunkowe, by mogły obsługiwać odcinek torowiska, pozbawiony czasowo pętli. Urzędnicy zapewniają, że główne prace skończą się przed Wszystkich Świętych.

Na razie tramwaje dwukierunkowe sprawdzają się na Ochocie w czasie prac torowych na Grójeckiej, gdzie obsługują linię 79 pomiędzy pętlą P+R Al. Krakowska a przystankiem Hale Banacha. ZTM chce wykorzystać to rozwiązanie do obsługi torowiska w ciągu Odrowąża w trakcie remontu trasy tramwajowej z Dw. Wileńskiego do Żerania Wschodniego.

Wczoraj (12 sierpnia) odbyło się spotkanie między Tramwajami Warszawskimi, Zarządem Transportu Miejskiego, Inżynierem Ruchu oraz wykonawcą, firmą ZUE, z którą niedawno podpisano umowę na realizację prac. Omawiano na nim kwestie organizacji ruchu i komunikacji w czasie robót.

W czasie pierwszego etapu prace będą prowadzone w ciągu 11 Listopada oraz Rembielińskiej. Utrudnienia rozpoczną się pod koniec wakacji. Jak poinformował ZTM, 30 sierpnia wykonawca wykona rozjazd nakładkowy w ciągu Matki Teresy – między przystankiem Budowlana a ulicą Rembielińską. Dzięki temu od 31 sierpnia – mimo braku dostępnej pętli – tramwaje będą mogły kursować ulicą Odrowąża od strony Ronda Żaba. Odcinek ten będzie obsługiwać linia nr 1, kursująca na trasie z Banacha do Budowlanej. Tramwaje będą podjeżdżać w szczycie na przystanki co 4 minuty, a poza nim – co 5 minut.

Pozostałe linie tramwajowe nie będą dojeżdżać na Bródno. Linie tramwajowe 3 i 4 zostaną połączone i będą ,,przebierać się" na pl. Wileńskim. Podobnie będzie z liniami 25 i 23. Ponadto zostaną uruchomione dwie autobusowe linie zastępcze – z Bródna do pl. Wileńskiego oraz z Bródna do Matki Teresy z Kalkuty.

Organizacja ruchu zmieni się w II etapie. Szczegółowy harmonogram ma przekazać wykonawca. – Na Wszystkich Świętych wrócą tramwaje. Wykonawca zapowiedział, że 23 października zostaną skończone prace – mówi Andrzej Franków, dyrektor pionu przewozów w warszawskim ZTM-ie. Potem tylko mogą pojawić się ograniczenia w funkcjonowaniu pętli Annopol.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Dwukierunkowym tramwajem podczas remontu

Komunikacja

Warszawa: Dwukierunkowym tramwajem podczas remontu

Witold Urbanowicz 04 sierpnia 2015

Warszawa: Jazzy Duo bardziej żółte. Wyjadą w październiku?

Komunikacja

Warszawa: Jazzy Duo bardziej żółte. Wyjadą w październiku?

Witold Urbanowicz 02 października 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5