Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Dwudziesty pojazd metra w drodze z Newagu do Sofii

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-05-21 14:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Newag

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dwudziesty pojazd metra w drodze z Newagu do Sofii
fot. Newag
Dwudziesty pojazd metra w drodze z Newagu do Sofii
Dwudziesty pojazd metra w drodze z Newagu do Sofii
Dwudziesty pojazd metra w drodze z Newagu do Sofii
Dwudziesty pojazd metra w drodze z Newagu do Sofii
Dwudziesty pojazd metra w drodze z Newagu do Sofii
We wtorek 20 maja z zakładu produkcyjnego Newagu w Nowym Sączu wyjechał ostatni, dwudziesty pojazd dla sofijskiego metra w ramach zamówienia podstawowego. Dostawa 10 pojazdów z opcji rozpocznie się w przyszłym roku.

Zamówienie realizowane jest przez konsorcjum „Simetro”, w skład którego wchodzi Siemens Mobility Austria w Wiedniu, Siemens Mobility w Sofii oraz Newag SA. W ramach umowy z 28 września 2015 r. konsorcjum zobowiązało się dostarczyć zamawiającemu – spółce Metropolitan EAD – 20 trójczłonowych pojazdów o długości ok. 60 m z myślą o obsłudze nowej, powstającej trzeciej linii metra. Dostawy rozpoczęły się w czerwcu zeszłego roku. Ponadto zamawiający skorzystał z prawa opcji, a dostawa kolejnych dziesięciu pojazdów rozpocznie się w 2020 r.

Pojazdy Inspiro charakteryzują się wysoką wydajnością energetyczną, niskimi kosztami eksploatacji, a także nowoczesnym designem i rozwiązaniami poprawiającymi komfort podróżowania. W pojazdach Inspiro dla Sofii są również zamontowane odbieraki prądu na dachu, pozwalające na pracę w innym systemie zasilania. Więcej o pociągach dla Sofii i różnicach względem Warszawy tutaj

Tranzyt pojazdu odbywa się na zasadach transportu specjalistycznego, ponadgabarytowego. Oznacza to między innymi, że musi on odbywać się w godzinach nocnych oraz w specjalnym konwoju innych samochodów – pilotów, tak aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas poruszania się na drogach. Ze względu na duże gabaryty pojazd metra został podzielony na człony, a ich transport odbędzie się z wykorzystaniem trzech samochodów ciężarowych. Każdy z nich został również odpowiednio zabezpieczony na czas przejazdu. Trasa, która zostanie pokonana wynosi ponad 1100 km oraz odbywa się przez Słowację, Węgry, Serbię aż do stolicy Bułgarii.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Komunikacja miejska w Sofii na zdjęciach

Komunikacja

Komunikacja miejska w Sofii na zdjęciach

Witold Urbanowicz 23 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5