Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec Warszawa Główna powstanie na przełomie 2018 i 2019 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-04-01 15:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec Warszawa Główna powstanie na przełomie 2018 i 2019 r.
Wstępna koncepcja Immofinanz Group
PKP SA w dalszym ciągu negocjuje umowę inwestycyjną dla obszaru byłego Dworca Głównego w Warszawie. – Ewentualne opóźnienia związane z negocjacjami nie mają wpływu na powstanie niewielkiego obiektu dworcowego w tym miejscu – mówi Grzegorz Tomaszewski, pełnomocnik zarządu PKP SA ds. nieruchomości.

Teren dawnego Dworca Głównego ma ogromny potencjał inwestycyjny. Do zagospodarowania jest 10 hektarów przestrzeni. Poprzedni zarząd PKP SA, w ramach spółki Xcity, wyznaczył ten obszar do projektu deweloperskiego. W zeszłym roku wyłoniono inwestora – firmę Immofinanz Group. Plany na tak duży obszar zakładają wprowadzenie różnych funkcji – biurowej, handlowo-usługowej, mieszkalnej oraz sportowo-rekreacyjnej z terenami zielonymi. – Negocjujemy umowę inwestycyjną – informuje teraz Grzegorz Tomaszewski, pełnomocnik zarządu PKP SA ds. nieruchomości.

W ramach inwestycji planowany jest powrót w okrojonej postaci dworca Warszawa Główna, który byłby lepiej skomunikowany z Towarową oraz przystankiem Warszawa Ochota. – Dworzec, niezależnie od wszystkiego, będzie zrobiony. Studium wykonalności, które opracowują PKP PLK, przewidują dodatkową stację w tym miejscu. Ewentualne opóźnienia w procesie negocjacyjnym nie mają wpływu na powstanie dworca – mówi Tomaszewski.

Dworzec będzie realizowany niezależnie od przebudowy linii średnicowej. Nie jest to obiekt niezbędny dla funkcjonowania układu kolejowego w czasie prac. – Szacowany termin powstania to przełom 2018 i 2019 r. – mówi Grzegorz Tomaszewski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Muzeum Kolejnictwa na Odolanach w 2018 r. Będzie nowy przystanek?

Przestrzeń

Muzeum Kolejnictwa na Odolanach w 2018 r. Będzie nowy przystanek?

Witold Urbanowicz 28 kwietnia 2015

Jaka Warszawa Główna? PKP SA chce tkanki miejskiej

Przestrzeń

Jaka Warszawa Główna? PKP SA chce tkanki miejskiej

Witold Urbanowicz 23 kwietnia 2015

Projekt dla Warszawy Głównej do końca wiosny

Przestrzeń

Projekt dla Warszawy Głównej do końca wiosny

Witold Urbanowicz 26 lutego 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5