Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Żaganiu otwarty dla podróżnych

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-05-10 14:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa PKP SA

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Żaganiu otwarty dla podróżnych
fot. PKP SA
Polskie Koleje Państwowe SA oddały do użytku pasażerów kolejny gruntownie zmodernizowany dworzec. Podróżni korzystający z obiektu w Żaganiu mają do dyspozycji odnowioną halę i przestrzeń parkingową. Dworzec został dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością, w tym osób z niepełnosprawnościami. Podczas prac zadbano o wyjątkowe historyczne walory budynku.

– Dworzec w Żaganiu to kolejny obiekt zmodernizowany przez PKP SA w ramach programu inwestycji dworcowych. Jednocześnie jest to pierwsza z ośmiu tego typu inwestycji zaplanowanych w województwie lubuskim. Kolejne zostaną zakończone do 2021 roku – mówi Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA. – Infrastruktura dworca została przygotowana tak, aby spełniać współczesne standardy obsługi podróżnych przy jednoczesnym zachowaniu zabytkowego charakteru tego obiektu – podkreśla prezes.

W odnowionym budynku znajdą się m.in. biuro obsługi klienta, lokale usługowo-handlowe, toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami czy pomieszczenie do karmienia i przewijania dzieci.


fot. PKP SA

Z myślą o pasażerach mających trudności w poruszaniu się zlikwidowano bariery architektoniczne, takie jak progi, zbyt wąskie przejścia i nierówności posadzek. Dla osób niewidomych i słabowidzących przygotowano ścieżkę dotykową i oznaczenia w alfabecie Braille’a, zamontowano też tablice multisensoryczne.

Zabytkowy dworzec, pochodzący z 1913 roku, wymagał również renowacji konserwatorskich. Wewnątrz odnowiono elementy stolarki drzwiowej i okiennej, odrestaurowano okna kasowe, boazerię, okładziny ceramiczne znajdujące się w holu, klatki schodowe i poidełko. Renowacji poddano też elewację, wymieniono poszycie dachu, wzmocniono i wymieniono elementy konstrukcji, izolacje, instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne. Roboty budowlane na dworcu w Żaganiu trwały od listopada 2017 roku. Koszt inwestycji to 16,9 mln zł netto.


fot. PKP SA

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pięć ofert na dworzec w Suszu

Komunikacja

Pięć ofert na dworzec w Suszu

Witold Urbanowicz 08 maja 2019

Dworzec w Skarżysku-Kamiennej z umową (wizualizacje)

Przestrzeń

Dworzec w Skarżysku-Kamiennej z umową (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 08 maja 2019

Dworzec w Suszu z ofertami

Przestrzeń

Dworzec w Suszu z ofertami

Witold Urbanowicz 07 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5