Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Siemiatyczach do przebudowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-27 10:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Siemiatyczach do przebudowy
mat. PKP SA
Jednym z dworców, który doczeka się przebudowy w ramach programu Polska Wschodnia, jest obiekt zlokalizowany w pobliżu Siemiatycz. Właśnie ruszył przetarg na przeprowadzenie prac.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa dworca w Siemiatyczach leżącego przy linii 31 na odcinku Czeremcha – Hajnówka. Dwukondygnacyjny obiekt został wzniesiony w 1956 r. i reprezentuje rozwiązania i architekturę typową dla małych dworców tego okresu.

W części dworcowej przewidziano ogrzewaną poczekalnię z biletomatami, ogólnodostępne toalety. W większości pomieszczeń pojawią się płytki gresowe oraz kasetonowe sufity podwieszane. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku zostanie zachowana nastawnia. Wykonawca musi zapewnić ciągłość jej pracy.

Planowane jest ocieplenie budynku styropianiem z zachowaniem detalu architektonicznego – pilastrów i gzymsów na elewacjach. Na czas trwania inwestycji zostanie ustawiony dworzec tymczasowy (po zakończeniu prac w jego miejscu zostanie ustawiona wiata przystankowa dla komunikacji autobusowej). Przewidziano zagospodarowanie przestrzeni przed dworcem – powstać ma plac z 14 miejscami parkingowymi. Wyremontowane zostaną także schody łączące parking z dworcem.

Termin składania ofert mija 7 sierpnia. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Szacunkowa wartość inwestycji to 3,9 mln zł netto. Dokumentacja projektowa ma zostać przekazana w terminie do 14 tygodni od podpisania umowy, natomiast realizacja prac ma potrwać do 47 tygodni od dnia przekazania terenu budowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec Główny w Gdańsku w przebudowie

Przestrzeń

Dworzec Główny w Gdańsku w przebudowie

Redakcja 24 czerwca 2018

PKP SA ponawiają przetargi na dworce w Czeremsze i Szczytnie

Przestrzeń

PKP SA ponawiają przetargi na dworce w Czeremsze i Szczytnie

Witold Urbanowicz 13 czerwca 2018

Kolej wybiera projektanta dla stacji i dworca Olsztyn Główny

Przestrzeń

Kolej wybiera projektanta dla stacji i dworca Olsztyn Główny

Witold Urbanowicz 07 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5