Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Siemiatyczach do przebudowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-27 10:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Siemiatyczach do przebudowy
mat. PKP SA
Jednym z dworców, który doczeka się przebudowy w ramach programu Polska Wschodnia, jest obiekt zlokalizowany w pobliżu Siemiatycz. Właśnie ruszył przetarg na przeprowadzenie prac.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa dworca w Siemiatyczach leżącego przy linii 31 na odcinku Czeremcha – Hajnówka. Dwukondygnacyjny obiekt został wzniesiony w 1956 r. i reprezentuje rozwiązania i architekturę typową dla małych dworców tego okresu.

W części dworcowej przewidziano ogrzewaną poczekalnię z biletomatami, ogólnodostępne toalety. W większości pomieszczeń pojawią się płytki gresowe oraz kasetonowe sufity podwieszane. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku zostanie zachowana nastawnia. Wykonawca musi zapewnić ciągłość jej pracy.

Planowane jest ocieplenie budynku styropianiem z zachowaniem detalu architektonicznego – pilastrów i gzymsów na elewacjach. Na czas trwania inwestycji zostanie ustawiony dworzec tymczasowy (po zakończeniu prac w jego miejscu zostanie ustawiona wiata przystankowa dla komunikacji autobusowej). Przewidziano zagospodarowanie przestrzeni przed dworcem – powstać ma plac z 14 miejscami parkingowymi. Wyremontowane zostaną także schody łączące parking z dworcem.

Termin składania ofert mija 7 sierpnia. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Szacunkowa wartość inwestycji to 3,9 mln zł netto. Dokumentacja projektowa ma zostać przekazana w terminie do 14 tygodni od podpisania umowy, natomiast realizacja prac ma potrwać do 47 tygodni od dnia przekazania terenu budowy.VII Kongres Kolejowy


Już od siedmiu lat przewoźnicy, organizatorzy transportu zbiorowego, politycy, producenci rozwiązań, a także naukowcy i eksperci spotykają się na Kongresie Transportu Publicznego, który organizowany jest przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR i portal TransportPubliczny.pl. W tym roku spotykamy się w Warszawie w dniach 11-12 października w znanych naszym stałym uczestnikom wnętrzach Centrum Nauki Kopernik.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongrestransportupublicznego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec Główny w Gdańsku w przebudowie

Przestrzeń

Dworzec Główny w Gdańsku w przebudowie

Redakcja 24 czerwca 2018

PKP SA ponawiają przetargi na dworce w Czeremsze i Szczytnie

Przestrzeń

PKP SA ponawiają przetargi na dworce w Czeremsze i Szczytnie

Witold Urbanowicz 13 czerwca 2018

Kolej wybiera projektanta dla stacji i dworca Olsztyn Główny

Przestrzeń

Kolej wybiera projektanta dla stacji i dworca Olsztyn Główny

Witold Urbanowicz 07 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS