Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Radzyniu Podlaskim do zabezpieczenia. Nadal bez pasażerów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-06-06 12:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Radzyniu Podlaskim do zabezpieczenia. Nadal bez pasażerów
fot. PKP SA
PKP SA prowadzą nowy przetarg na prace remontowe dworca Radzyń Podlaski. Obiekt zostanie jedynie zabezpieczony przed dalszą degradacją. Dworzec pozostaje nieużytkowany od ok. 20 lat.

Przedmiotem przetargu jest wykonanie prac remontowo-konserwatorskich budynku dworca PKP Radzyń Podlaski w Bedlnie. Parterowy budynek, wybudowany w 1897 r. i leżący przy linii Lublin – Łuków, znajduje się w złym stanie technicznym. Celem planowanych prac zabezpieczająco-remontowych jest – wobec ograniczonych środków finansowych – niedopuszczenie do dalszej degradacji ścian elewacyjnych i wystroju sztukaterii budynku dworca.

Zakres prac remontowych w szczególności obejmuje konserwację i miejscową naprawę elewacji z zachowaniem elementów dekoracyjnych (gzymsy, bonie), wymianę stolarki okiennej i drzwiowej z zachowaniem istniejących podziałów i kształtów, wykonanie z PCV w kolorze drewna bejcowanego ciemnego, naprawę lub miejscową wymianę obróbek blacharskich i orynnowania, wymianę uszkodzonych i brakujących rur spustowych, miejscową naprawę pokrycia, przemurowanie kominów ponad dachem z zachowaniem istniejących kształtów, miejscową naprawę schodów wejściowych, uzupełnienie miejscowe opaski betonowej przy budynku, a także uzupełnienie istniejącej instalacji odgromowej na budynku dworca, wykonanie badań instalacji.

Termin składania ofert mija 12 czerwca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Przedmiot zamówienia ma zostać zrealizowany w nieprzekraczalnym terminie do 30 lipca 2017 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec Poznań Garbary do przebudowy

Przestrzeń

Dworzec Poznań Garbary do przebudowy

Witold Urbanowicz 29 maja 2017

Dworzec w Wadowicach – tak ma wyglądać w środku

Przestrzeń

Dworzec w Wadowicach – tak ma wyglądać w środku

Witold Urbanowicz 24 maja 2017

Warszawa Gdańska z pozwoleniem na budowę, ale projekt nieznany

Przestrzeń

Warszawa Gdańska z pozwoleniem na budowę, ale projekt nieznany

Witold Urbanowicz 23 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5