Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Kołobrzegu szykowany do przebudowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-11-28 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Kołobrzegu szykowany do przebudowy
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKP SA ogłosiły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy dworca w Kołobrzegu. Obiekt ma zostać w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie zwiększy się powierzchnia obsługi pasażerów. Przewidziano m.in. utworzenie dużego pomieszczenia na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Być może też powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa.

Budynek dworca w Kołobrzegu został oddany do użytku w 1910 r. Obiekt znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont wnętrza dworca, jednakże stan techniczny całego budynku PKP SA określa jako średni i wymagający modernizacji. Hol główny pełni funkcję poczekalni. Znajdują się w nim też kasy i punkty handlowe. Obiekt nie spełnia wymogów TSI-PRM, co oznacza, że nie jest w pełni dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego Kołobrzeg wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Na parterze ma zostać utworzona poczekalnia oraz hol, do których przylegać będą toalety. Rozważona ma zostać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano duże pomieszczenie na przechowalnię bagażu dostępne także z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają zostać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócona dawna forma kopuły nad wieżą zegarową.


fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons

Jeżeli chodzi o zagospodarowanie działki, mają zostać usunięte bariery architektoniczne. Powstać mają min. dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i min. dwa miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem mają zostać w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze wszelkimi pozwoleniami ma być gotowa w ciągu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia szacowana jest na 1,27 mlm zł netto. Przewidziano tez nadzór autorski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec Łowicz Główny do przebudowy. Powstanie projekt

Przestrzeń

Dworzec Łowicz Główny do przebudowy. Powstanie projekt

Witold Urbanowicz 27 listopada 2019

Dworzec Kuźnica Białostocka do remontu [wizualizacje]

Przestrzeń

Dworzec Kuźnica Białostocka do remontu [wizualizacje]

Witold Urbanowicz 12 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5