Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Katowicach wreszcie z działającymi schodami

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-04 13:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Katowicach wreszcie z działającymi schodami
fot. WU
Dobre wieści dla użytkowników dworca kolejowego w Katowicach. Podróżni mogą już korzystać z nowych schodów ruchomych łączących hol dworca z podziemnymi stanowiskami autobusowymi. Poprzednie urządzenia były unieruchomione ponad dwa lata.

Nieodłącznym obrazkiem starego dworca w Katowicach były niedziałające schody ruchome firmy Elewator Katowice. Niestety, sytuacja znacząco nie uległa poprawie po przebudowie dworca i stacji. Nowym urządzeniom od początku towarzyszyła duża awaryjność. Jak wcześniej tłumaczyli przedstawiciele PKP SA, na dworcu – co w trudno uwierzyć – zainstalowano schody typu „lekkiego” firmy Otis, które nie były dostosowane do dużego, całodobowego natężenia ruchu.

W lipcu 2017 r. na dobre stanęły schody ruchome, łączące hol główny dworca z podziemnymi stanowiskami autobusowymi. Natomiast w listopadzie 2018 r. wyłączono ruchome chodniki (pochylnie) łączące dwa poziomy w holu głównym.

Ostatecznie PKP SA – przy współpracy z miastem Katowice – podjęły decyzję o wymienieniu urządzeń. Wykonawcę – firmę Schindler – wyłoniono w lutym 2019 r. Prace rozpoczęły się w lipcu. W poniedziałek 2 września Transportowy Dozór Techniczny dokonał ich odbioru i od 3 września schody zostały udostępnione podróżnym.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5