Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Dworzec w Jaworze do przebudowy. Rusza przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-05-22 11:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Jaworze do przebudowy. Rusza przetarg
mat. PKP SA
Dworzec w Jaworze do przebudowy. Rusza przetarg
Dworzec w Jaworze do przebudowy. Rusza przetarg
Dworzec w Jaworze do przebudowy. Rusza przetarg
Dworzec w Jaworze do przebudowy. Rusza przetarg
Zaniedbany dworzec w dolnośląskim Jaworze doczeka się remontu. Obiekt ponownie będzie obsługiwał podróżnych. PKP SA rozpisały przetarg na przeprowadzenie prac, które powinny zakończyć się w przyszłym roku.

Dworzec w Jaworze, znajdującym się w województwie dolnośląskim, leży przy liniach 137 Katowice – Legnica, 315 Malczyce – Jawor i 331 Jawor – Roztoka. Obiekt jest objęty ochroną konserwatorską. Dwupiętrowy budynek powstał w 1856 roku. Wzniesiony został w stylu neogotyku angielskiego, ale w przeszłości budynek był wielokrotnie przekształcany. Obecnie budynek nie obsługuje pasażerów – na parterze dworzec mieści w przeważającej części lokal o funkcji komercyjnej oraz na pierwszym i drugim piętrze lokale mieszkalne, pustostany i strychy nieużytkowe.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez PKP SA jest kompleksowa przebudowa dworca. Zakres prac przewiduje również przebudowę budynku toalet, rozbudowę istniejącej drewnianej wiaty, która przylega do budynku, budowę stacji transformatorowej, a także wykonanie rozbiórki budynku pawilonu, który jest pustostanem.

Roboty budowlane obejmować będą cały budynek dworca z zachowaniem jego formy zewnętrznej przy zmianie układu funkcjonalnego wewnątrz. Wszystkie instalacje wewnętrzne będą wykonane jako nowe. Projekt zakłada generalny remont elewacji z kompleksową wymianą stolarki okiennej i drzwiowej o charakterze odtworzeniowym oraz dostosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych i z ograniczona możliwością poruszania się.

W budynku dworca kolejowego Jawor przewidziano zasadnicze zmiany funkcji. Na parterze budynku w części połączonej z drewnianą wiatą, przywrócona zostanie funkcja dworca wraz z obsługą pasażerów. W budynku głównym zaprojektowano przestronne Biuro Obsługi Klienta wraz z osobnym pomieszczeniem poczekalni. W celu podniesienia komfortu, bezpieczeństwa i atrakcyjności przestrzeni dworcowej zaprojektowano adaptację obecnego przejścia do tunelu podziemnego na swego rodzaju hol dworcowy. W ścianie budynku głównego, która łączy go z wiatą zaprojektowano okna pod istniejącymi arkadami, które z holu dworcowego eksponują przestrzeń poczekalni.

Na parterze budynku dworca zaprojektowano pomieszczenia o funkcjach uzupełniającej – przeznaczone na cele biurowe, z oddzielnym wejściem. Na I i II piętrze zaprojektowano pomieszczenia biurowe.

Zagospodarowane zostanie też otoczenie dworca. Zaprojektowano fontannę nieckową z ceglanym murkiem wokół niecki. Nawiązuje ona symbolicznie do istniejącej niegdyś fontanny. Powstaną też parkingi.

Termin składania ofert mija 6 czerwca. O wyborze zadecydują cena (90%) oraz termin wykonania przedmiotu zamówienia (10%). Zamówienie ma zostać wykonane w terminie do 56 tygodni od zawarcia umowy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wybrano wykonawcę przebudowy dworca w Żarowie

Przestrzeń

Wybrano wykonawcę przebudowy dworca w Żarowie

Jakub Dybalski 12 maja 2017

PKP SA myślą o dworcach modułowych. Celem szybsza budowa

Przestrzeń

PKP SA myślą o dworcach modułowych. Celem szybsza budowa

Witold Urbanowicz 04 maja 2017

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5