Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Dworzec w Jabłoni Kościelnej otwarty dla podróżnych

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-07-01 15:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Jabłoni Kościelnej otwarty dla podróżnych
Fot. PKP SA
Dworzec w Jabłoni Kościelnej otwarty dla podróżnych
Dworzec w Jabłoni Kościelnej otwarty dla podróżnych
Dworzec w Jabłoni Kościelnej otwarty dla podróżnych
Dworzec w Jabłoni Kościelnej otwarty dla podróżnych
Zakończyła się kompleksowa przebudowa dworca kolejowego w Jabłoni Kościelnej. Podróżni mogą już korzystać z odnowionego, bardziej komfortowego i nowoczesnego obiektu - informuje PKP SA.

Koszt inwestycji wyniósł około 4 mln zł brutto. Była ona dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Za realizację prac budowlanych odpowiadała firma PB Pożarski Budownictwo, natomiast projekt przebudowy dworca opracowało Przedsiębiorstwo Organizacji Inwestycji Allplan.

Dwunasty zmodernizowany dworzec 

Niewielki dworzec w Jabłoni Kościelnej jest dwunastym zmodernizowanym obiektem udostępnionym w tym roku przez PKP S.A. w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Dzięki inwestycji ten niewielki budynek zmienił swoje oblicze. Renowację przeszła elewacja, na której odtworzono detale architektoniczne. Pozwoliło to na przywrócenie historycznego wyglądu dworca. Wymienione zostały wszystkie instalacje wewnątrz obiektu, a także pokrycie dachowe oraz stolarka okienna i drzwiowa - pisze PKP SA.

Zmiany widoczne są również wewnątrz budynku. Do dyspozycji pasażerów oddano wygodną klimatyzowaną poczekalnię oraz znajdujące się w jej sąsiedztwie toalety, które przystosowano również dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dla tej grupy podróżnych zlikwidowano także bariery architektoniczne w budynku oraz wprowadzono szereg innych usprawnień, m.in. ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz dotykową mapę dworca.

Możliwy montaż biletomatów


Metamorfozę przeszło otoczenie obiektu. Rozebrano dobudówkę dworca i drewniany budynek gospodarczy. W ich miejscu zaaranżowano dwa miejsca parkingowe, w tym jedno dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności oraz wiatę rowerową. Pomieści ona dziesięć jednośladów. Ponadto uporządkowano zieleń, zamontowano również nowe ławki i kosze. Zaprojektowano także przestrzeń pod montaż biletomatów i maszyn z przekąskami.

W ramach inwestycji na dworcu wprowadzono elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów oraz informację głosową. Z kolei dzięki montażowi nowoczesnych systemów monitoringu, kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu poprawiono bezpieczeństwo w budynku i jego bezpośrednim otoczeniu. Ponadto na dworcu zamontowano BMS (Building Management System) nadzorujący prace wszystkich urządzeń i instalacji oraz optymalizujący zużycie wody, energii cieplnej i elektrycznej.

Mimo niewielkich rozmiarów, dworzec w Jabłoni Kościelnej został wyposażony w proekologiczne rozwiązania. Ogrzewanie w budynku zapewni pompa ciepła. Natomiast dzięki specjalnemu systemowi odzysku woda szara zostanie wykorzystana do spłukiwania toalet. Na dworcu zamontowano również energooszczędne oświetlenie LED - podaje inwestor.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rusza przebudowa dworca Gdańsk Wrzeszcz

Przestrzeń

Rusza przebudowa dworca Gdańsk Wrzeszcz

inf. pras oprac. JM 01 lipca 2021

Podkarpackie: Dworzec w Radymnie otwarty po przebudowie

Przestrzeń

Podkarpackie: Dworzec w Radymnie otwarty po przebudowie

Redakcja 18 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5