Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Dworzec w Gorzowie do przebudowy. Zostanie dostosowany do miejskiego projektu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-08-05 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dworzec w Gorzowie do przebudowy. Zostanie dostosowany do miejskiego projektu
mat. UM Gorzów Wlkp.
Powstaje dokumentacja projektowa dla przebudowy dworca Gorzów Wielkopolski. Obiekt, którego wnętrza były kilka lat temu przebudowywane, ma zostać dostosowany do miejskiego projektu centrum przesiadkowego.

Jak informują PKP SA, obecny dworzec kolejowy w Gorzowie Wielkopolskim powstał w 1962 r. Ostatnia przebudowa budynku, która objęła wnętrza, zakończyła się w 2010 r. Teraz obiekt przejdzie kolejną przebudowę. Pod koniec lutego PKP SA podpisały umowę z firmą Pas Projekt na wykonanie dokumentacji projektowej za 531 tys. zł netto.

Władze kolei przekonują, że inwestycja jest potrzebna. – Konieczność przeprowadzenia kolejnych prac modernizacyjnych wynikła z chęci dostosowania dworca do zamierzeń Miasta Gorzów, a także z konieczności przeniesienia toalet dla podróżnych z terenu PKP PLK na teren PKP SA – informuje Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z biura prasowego PKP SA. – Zakres prac oraz koszt inwestycji zostanie określony podczas prac projektowych. Wtedy przedstawione zostaną również rozwiązania funkcjonalne i wykorzystanie przestrzeni. Jednym z założeń jest nawiązanie do projektu centrum przesiadkowego – dodaje Rdzanek-Rudzińska.

Przetarg na prace budowlane planowany jest w przyszłym roku. – Realizacja robót potrwa ok. 1,5 roku. W trakcie ich realizacji planowany jest kontenerowy dworzec tymczasowy, ale wymaga to uzgodnień z UM Gorzów na etapie prac projektowych – zaznacza przedstawicielka PKP SA.

Na początku 2018 r. PKP SA i miasto zawarły umowę na realizację wspólnej inwestycji. Koncepcję węzła przygotowała firma Autorskie Atelier architekta Leszka Horodyskiego. Zakłada ona m.in. zadaszenie placu z krańcówką tramwajową oraz stanowisk autobusowych. W projekcie nowych zadaszeń przed dworcem widać wyraźne nawiązanie do historycznych nitowanych wiat znajdujących się na peronach. Na razie miastu nie udało się rozstrzygnąć przetargów na projektanta węzła.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec w Pucku szykowany do remontu

Przestrzeń

Dworzec w Pucku szykowany do remontu

Witold Urbanowicz 26 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5